۶ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۱۴
کد خبرنگار: 1261
کد خبر: 84556563
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

هیات طالبان با مقام‌های قطری دیدار کرد

کابل - ایرنا - سرپرست وزارت خارجه طالبان در دیدار با مقامات قطری درباره آخرین تحولات افغانستان و مسائل سیاسی، انسانی و اقتصادی در این کشور گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایرنا،«امیرخان متقی» سرپرست وزارت خارجه طالبان که در رأس هیئتی بلندپایه به دوحه سفر کرده است با مسئولان و نمایندگان وزارتخانه‌ها و ادارات مختلف قطر در وزارت امور خارجه آن کشور دیدار کرد.

به گفته «عبدالقهار بلخی» سخنگوی وزارت خارجه طالبان، دو طرف در این نشست درباره موضوعات سیاسی، بشری، اقتصادی و آموزشی به طور مفصل گفت‌وگو کردند.

مقامات قطری همچنین در این نشست تاکید کردند که در کنار مردم افغانستان ایستاده‌اند و در آینده نیز به کمک آن‌ها ادامه خواهند داد.

«امیرخان متقی» سرپرست وزارت خارجه طالبان عصر روز (پنجشنبه ۴ آذر) در رأس هیئتی شامل نمایندگانی از وزارتخانه‌های آموزش و پرورش، بهداشت، دارایی، نهادهای امنیتی و بانک مرکزی طالبان عازم قطر شد.

براساس بیانیه منتشر شده توسط وزارت خارجه طالبان، متقی از ۶ تا ۸ آذر قرار است با نمایندگان اتحادیه اروپا و آمریکا و سایر طرف‌ها درباره موضوعات سیاسی، دارایی‌های توقیف شده افغانستان، کمک‌های بشردوستانه، آموزش و پرورش، بهداشت، بازگشایی سفارتخانه‌ها در کابل و تأمین امنیت آنها و سایر موارد مرتبط گفت‌وگو کند.

پیش از این نیز وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده بود که «تام وست» نماینده ویژه این کشور برای افغانستان برای رایزنی‌های دو هفته‌ای با طالبان عازم قطر می‌شود.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان گفت که در این مذاکرات در باره آزاد سازی پول های افغانستان در آمریکا و دیگر مسائل گفت وگو می شود.

اما رسانه های افغانستان به نقل از وزارت خارجه آمریکا اعلام کردند در این مذاکرات در باره  عملیات ضد تروریستی علیه داعش و القاعده ، کمک های بشر دوستانه به  اقتصاد فروپاشیده افغانستان و عبور امن  شهروندان آمریکایی  از افغانستان گفت وگو می شود.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha