نمایشگاه «مردم ایران» در پاریس گشایش یافت

تهران- ایرنا- نمایشگاه عکس «مردم ایران؛ رنگ‌ها و شادی در اقوام ایرانی» برگرفته از آثار هنرمندان ایرانی در رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در پاریس افتتاح شد.

به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مراسم افتتاحیه این نمایشگاه با حضور سفیر ایران در یونسکو و جمع کثیری از علاقه‌مندان ایرانی و فرانسوی برگزار شد. در این نمایشگاه که با مشارکت باشگاه سینما موج نو، در گالری خانه فرهنگ ایران برپا شده تعداد ۲۷ عکس از ۱۸ هنرمند ایرانی به نمایش درآمده است.

نمایشگاه مردم ایران ضمن نمایش تصویری زیبا از اقوام ایرانی، به ارائه پیامی وحدت بخش از همزیستی قومیت های مختلف و متعدد در جغرافیای ایران زمین می پردازد.

بهره مندی از آثار هنرمندانی از مناطق مختلف کشور، با نگاه‌ها، آداب و رسوم گوناگون، اما در خدمت یک هدف مشترک، تصویر کامل‌تری از فرهنگ های ایرانی را به مخاطب ارائه می کند.
نوعی وحدت در عین کثرت، که خود بیانگر غنای بالای آداب و فرهنگ ایرانی و اسلامی است. در واقع نمایشگاه مذکور ظرفیت های فرهنگی و جاذبه های گردشگری ایران زمین را انعکاس می‌دهد که بقول یکی از بازدیدکنندگان فرانسوی بمنزله کارت دعوتی برای سفر به این کشور تاریخی با قومیت های مختلف است.

نمایشگاه عکس مردم ایران؛ رنگ‌ها و شادی در اقوام ایرانی به مدت ۲ هفته میزبان علاقه مندان و بازدید کنندگان از این رویداد هنری است.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha