پاراوزنه‌بردای قهرمانی جهان؛ صوری در جایگاه هفتم قرار گرفت

تهران- ایرنا- رقابت‌های دسته ۴۹ کیلوگرم پاراوزنه‌برداری قهرمانی جهان با کسب عنوان هفتم نماینده ایران به پایان رسید.

به گزارش ایرنا، رقابت‌های پاراوزنه‌برداری قهرمانی جهان در ۲ بخش جوانان و بزرگسالان در کشور گرجستان در حال برگزاری و تیم ایران  با ۱۴ ورزشکار در این دوره از بازی ها حضور پیدا کرده است.  

این دوره از مسابقات از ششم تا چهاردهم آذر ماه در تفلیس گرجستان برگزار می‌شود و یکی از گزینشی‌های پارالمپیک ۲۰۲۴ پاریس به شمار می‌رود.

احسان صوری و سعید اسکندرزاده در رده جوانان و علیرضا ایزدی، سیدیوسف یوسفی، محسن بختیار، امیر جعفری، علی سیفی، نادر مرادی، روح‌الله رستمی، سیدحامد صلحی‌پور، سامان رضی، علی‌اکبر غریب‌شاهی، مهدی صیادی و احمد امین‌زاده در رده بزرگسالان نمایندگان کشورمان در این پیکارها هستند.

نفرات اعزامی به رقابت‌های پاراوزنه‌برداری گرجستان زیر نظر حسین توکلی سرمربی، احمد ملاحسینی و بابک محمدی مربیان تیم ملی فعالیت دارند.

روز نخست این رقابت‌ها با مسابقات دسته ۴۹ کیلوگرم جوانان پیگیری شد که «احسان صوری» نماینده ایران در این دسته بود. کادر فنی برای حرکت نخست صوری وزنه ۱۰۶ کیلوگرمی را انتخاب کرد که وی در مهار آن ناموفق بود و در حرکت دوم نیز نتوانست آن را جابجا کند.

صوری در حرکت سوم خود موفق به مهار این وزنه شد تا با ثبت رکورد ۱۰۶ کیلوگرم در جایگاه هفتم رقابت‌های دسته ۴۹ کیلوگرم رده سنی جوانان قرار گیرد.

ورزشکارانی از عراق، اردن و برزیل به عناوین اول تا سوم دسته ۴۹ کیلوگرم جوانان رسیدند. وزنه‌بردار عراقی در رقابت‌های این دسته موفق به مهار ۱۴۹ کیلوگرم شد. 

«سعید اسکندرزاده» دیگر نماینده ایران در رده سنی جوانان عصر امروز (شنبه) به مصاف حریفان می‌رود. وی در دسته ۸۰ کیلوگرم وزنه خواهد زد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha