طرح "جهش تولید" در سطح هشت هزار و ۱۵۹ هکتار اراضی بروجرد اجرا شد

بروجرد - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی بروجرد گفت: طرح "جهش تولید" با هدف افزایش تولید ۲۵ درصدی در سطح هشت هزار و ۱۵۹ هکتار از اراضی دیم این شهرستان اجرا شده است.

"جواد گودرزی " روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این راستا پنج هزار و ۳۲۳ هکتار گندم و ۲ هزار و ۸۳۶ هکتار جو کشت شده است.

وی اظهار داشت: همچنین چهار هزار و ۹۲ تن کود مصرفی بذر مال گندم ( یعنی آغشته نمودن بذر قبل از کاشت با ترکیباتی  برای افزایش قدرت جوانه زنی، حجم ریشه، استقرار بهتر و مناسب گیاهچه) و یکهزار و ۴۶۵ تن کود بذر مال جو استفاده شده است.

وی ادامه داد: شهرستان بروجرد با ۶۹ هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی سالانه ۳۶۰ هزار تن انواع محصول زراعی و باغی و ۵۶۰ هزار تن انواع دیگر محصولات کشاورزی از جمله سبزی و صیفی تولید می کند.

گودرزی با اشاره به وجود ۳۵هزار هکتار زمین زراعی و باغ آبی در بروجرد تصریح کرد: ۳۵ هزار نفر از جمعیت این شهرستان در بخش کشاورزی و باغبانی فعالیت می کنند.

وی گفت: حدود ۱۳ هزار هکتار از اراضی این شهرستان را باغات تشکیل داده است که با تولید انواع میوه مانند سیب پاییزه، گلاب، گردو، بادام، هلو، انگور، آلبالو وگیلاس، نقش مهمی در تامین بازار شهرستان دارد.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha