پایان دعوای ضمانت‌نامه؛ ژستد و یامگا در آبادان بازی می‌کنند

تهران- ایرنا- با موافقت فدراسیون فوتبال مشکل ضمانت‌نامه ۲ بازیکن خارجی استقلال حل شد و می‌توانند در هفته هفتم مقابل صنعت آبادان تیمشان را همراهی کنند.

به گزارش ایرنا، سازمان لیگ در دیدار استقلال با گل‌گهر سیرجان اجازه همراهی به ۲ بازیکن خارجی استقلال به نام‌های رودی ژستد و کوین یامگا را نداد، این موضوع با حاشیه‌های زیادی همراه شد و طرفین در این باره واکنش‌های تندی انجام دادند.

روز چهارشنبه استقلال در حالی در سیرجان به مصاف تیم گل‌گهر رفت که سازمان لیگ به دلیل اجباری شدن ضمانت‌نامه بانکی برای بازیکنان خارجی و عدم ارائه آن از سوی باشگاه استقلال مانع حضور ۲ بازیکن خارجی آبی‌پوشان تهرانی در این دیدار شد.

شهریورماه امسال کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال دو شرط برای استخدام بازیکن و مربی خارجی تعیین کرد.

شرط اول نداشتن پرونده منجر به صدور حکم در فیفا، خواه در کمیته وضعیت بازیکنان یا اتاق حل اختلاف فیفا و شرط دوم ارائه ضمانت نامه بانکی به مدت ۱۲ ماه به مبلغ قراردادی که باشگاه‌ها در صدد عقد آن برمی‌آیند.

این ضمانت نامه به درخواست باشگاها توسط بانک‌های کشور صادر می‌شود و باید در اختیار سازمان لیگ فوتبال ایران قرار گیرد تا اطمینان خاطر وجود داشته باشد که باشگاه‌ها به تعهدات مالی خود عمل می‌کنند.

باشگاه استقلال هم در زمان عقد قرارداد رودی ژوستد و یامگا از این موضوع اطلاع داشت و با اخذ تعهد برای ارائه ضمانت‌نامه توانست کارت بازی ۲ بازیکن جدیدش را بگیرد.

پایان دعوای ضمانت‌نامه ؛ژستد و یامگا در آبادان بازی می‌کنند

سرپرست «غیرقانونیِ» سازمان لیگ خارجی‌های استقلال را محروم کرد

فرشید سمیعی معاون حقوقی باشگاه استقلال در گفت و گو با ایرنا اعلام کرد باشگاه استقلال دولتی است و این به سازمان لیگ اعلام کرده بود قادر به افتتاح حساب نیست؛ «ما سند ملکی که طبق کارشناسی دادگستری ۵۰۰ میلیارد تومان ارزش داشت را به عنوان ضمانت برای کوین یامگا گرو گذاشتیم و وکالت بلاعزل دادیم و حتی موافقت وزیر ورزش و جوانان را هم گرفتیم.»

او حتی واکنش تندی به این حکم داشت و اعلام کرد: طبق قانون حیدر بهاروند سه ماه می‌توانست سرپرست سازمان لیگ باشد و این سرپرستی برای سه ماه دیگر قابل تمدید بود که در مجموع او ۶ ماه می‌توانست در این سمت حضور داشته باشد و مدت‌هاست از این تاریخ گذشته و او همچنان به طور غیر قانونی بر مسند سازمان لیگ حضور داشته و هر گونه اقدامی از سوی وی فاقد اثربخشی قانونی است.

آل‌اسحاق: استقلال تبدیل به شرکت سهامی عام شده است

در پی این حرف‌ها حسین آل‌اسحاق مشاور حقوقی سازمان لیگ فوتبال ایران با رد ادعای معاون حقوقی باشگاه استقلال گفت: به نظر می‌رسد دوستان عزیزمان در باشگاه استقلال نسبت به مراجعه به قانون فرصت کافی نداشته‌اند، چرا که به استناد صورتجلسه مجمع عمومی فوق‌العاده باشگاه استقلال مورخ ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ و مجوز مورخ ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ سازمان بورس و اوراق بهادار و مجوز مورخ ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ سازمان خصوصی سازی، شرکت فرهنگی ورزشی استقلال از شرکت وابسته به دولت تبدیل به شرکت سهامی عام شده است.

وی افزود: این موضوع در روزنامه رسمی اردیبهشت ۱۴۰۰ هم به چاپ رسیده است بنابراین شرکت‌های سهامی عام تابع قوانین و مقررات خودشان هستند و همچنین اساسنامه  شرکت فرهنگی ورزشی باشگاه استقلال که کاملا تغییر پیدا کرده است و براساس آن معامله‌های تجاری و اقدام‌های بانکی را انجام می‌دهند.

محمودزاده: باشگاه استقلال به تذکرات سازمان لیگ بی‌توجه بود

فریبرز محمودزاده، مدیر نقل و انتقالات سازمان لیگ درباره خروج نام کوین یامگا و رودی ژستد از لیست استقلال برای دیدار با گل‌گهر در چارچوب هفته ششم لیگ برتر فوتبال ایران اشت: سازمان لیگ فوتبال ایران همواره با همه باشگاه‌ها در چارچوب قوانین و مقررات همکاری می‌کند و به جهت احترام به هواداران و کمک قانونی به فوتبال نیز با وجود اینکه باشگاه استقلال ضمانت‌های بانکی لازم را برای استفاده از یامگا و ژستند ارایه نکرده بود، با این حال با مساعدت مسوولین فدراسیون و سازمان لیگ، مجوز موقتی برای این ۲ بازیکن صادر شد تا باشگاه استقلال زمان برای ارایه ضمانت بانکی را در اختیار داشته باشد.

وی افزود: در نهایت در تاریخ ۲۲ آبان ۱۴۰۰ سازمان لیگ در نامه‌ای رسمی و محرمانه به باشگاه استقلال اعلام کرد که مجوز موقت و مشروط این ۲ بازیکن به دلیل عدم ارایه تضامین بانکی لغو شده است. حتی به صورت شفاهی نیز به عوامل باشگاه استقلال این موضوع یادآوری شد.

مدیر نقل و انتقالات سازمان لیگ تصریح کرد: باشگاه استقلال نسبت به تذکرهای قانونی سازمان لیگ بی‌توجهی کرد و در نهایت روز چهارشنبه هفته گذشته برای آخرین مرتبه سازمان لیگ در پاسخ به مکاتبه باشگاه استقلال  به تاریخ ۲ آذر ۱۴۰۰ که راس ساعت ۱۵:۴۵ به این سازمان ارسال گردیده در نامه‌ای اعلام کردیم حق استفاده از این ۲ بازیکن خارجی خود را نخواهند داشت. این موضوع حتی از سوی مسوول و ناظر برگزاری مسابقه در سیرجان به اطلاع بیژن طاهری مدیر تیم استقلال رسید.

پایان دعوای ضمانت‌نامه ؛ژستد و یامگا در آبادان بازی می‌کنند

توافق پس از نامه استقلال و تایید وزارت ورزش

باشگاه استقلال روز پنجشنبه نامه‌ای را به فدراسیون فوتبال ارسال و اعلام کرد به دلیل دولتی بودن نمی‌تواند ضمانت‌نامه بانکی در اختیار سازمان لیگ قرار دهند و وزارت ورزش و جوانان نیز با تایید این مطلب به صورت شفاهی از مدیران ارشد فدراسیون فوتبال درخواست کرد، همکاری لازم را در این باره با آبی‌پوشان انجام دهند.

اخبار دریافتی ما حکایت از این دارد با توافقاتی که صورت گرفته قرار بر این شد ضمانت ملکی که باشگاه استقلال در اختیار سازمان لیگ قرار گرفته بود مورد قبول قرار گرفته تا این ۲ بازیکن بتوانند در هفته هفتم لیگ برتر باشگاههای ایران استقلال را همراهی کنند.

تیم فوتبال استقلال دوشنبه هشتم آذرماه در آبادان میهمان صنعت نفت خواهد بود.

استقلال با کسب ۱۲ امتیاز در جایگاه سوم جدول رده‌بندی لیگ برتر قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha