۱۵ درصد دانش آموزان کیش در مدارس حضور یافتند

کیش - ایرنا - رییس اداره آموزش و پرورش کیش گفت: هم اکنون ۱۵ درصد دانش آموزان واجد شرایط این جزیره برای برپایی کلاس های حضوری در مدارس حاضر شدند.

پرویز حیدری راد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اکنون بخشنامه بازگشایی مدارس در مقاطع متوسطه اول و دوم صادر شده و برخی مدارس این جزیره شرایط برپایی کلاس های حضوری فراهم کرده و برخی دیگر نیز انجام مقدمات هستند.

وی با بیان اینکه هم اکنون در این جزیره هفت مدرسه متوسطه دوره اول و ۹ مدرسه متوسطه دوره دوم وجود دارد افزود: تا کنون چهار مدرسه متوسطه اول در مقاطه هفتم، هشتم و نهم و ۶ مدرسه متوسطه دوم دوم در پایه های یازدهم و دوازدهم فعالیت حضوری را آغاز کرده اند.

رییس اداره اموزش و پرورش کیش یادآور شد: تا کنون ۱۵ درصد از دانش اموزان این مقاطع در کلاس های درس حضور یافته و پیش بینی می شود این روند با افزایش اعتماد والدین به رعایت پروتکل های بهداشتی در در مداس شاهد افزایش تعداد دانش اموزان حاضر در کلاس ها باشیم.

وی افزود: مدارس جزیره کیش در ۲ سال گذشته به علت شیوع ویروس کرونا تعطیل بود و به همین دلیل برخی از امکانات آن از جمله تجهیزات سرمایشی و تهویه به عنوان نیاز اصلی بازگشایی نیازمند بهسازی است.

حیدری راد یادآور شد: مدارس بازگشایی شده موفق به تامین این زیرساخت ها شده اند اما برای گشایش سایر مدارس نیازمند مشارکت سازمان منطقه آزاد کیش برای بهسازی این تجهیزات هستیم که انتظار می رود نیازهای احصا شده با همکاری شرکت عمران آب و خدمات به مناقصه واگذار شود.

از ابتدای شیوع پاندمی کرونا تا کنون در این جزیره بیش از هشت هزار و ۴۰۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا (کووید ۱۹ و نوع جهش یافته انگلیسی) شناسایی شده است.

این جزیره دارای ۵۱ مدرسه شامل ۲۳ مدرسه دولتی و ۱۸ مدرسه خصوصی با ۳۶۷ کلاس درس (۲۶۸ کلاس مدارس دولتی و ۹۹ کلاس مدارس خصوصی) است؛ در این مدارس ۹ هزار و ۷۷۵ دانش آموز مشغول تحصیل بوده که هشت هزار و ۳۶۰ نفر در مدارس دولتی و یک هزار و ۴۱۵ نفر در مدارس خصوص مشغول علم آموزی هستند.

جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مربع مساحت و ۴۲ هزار نفر جمعیت از توابع شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان بوده در آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha