نمایشگاه هنرهای تجسمی در لارستان فارس گشایش یافت

لارستان- ایرنا- نمایشگاه هنرهای تجسمی در قالب بیش از ۷۰ اثر نقاشی و طراحی از هنرمندان لارستانی شنبه با حضور جمعی از مسئولان محلی و فعالان فرهنگی در نگارخانه مجتمع فرهنگی، هنری و قرآنی شهید علیشیری شهر لار مرکز شهرستان لارستان فارس گشایش یافت.

به گزارش ایرنا، مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان در آیین افتتاح این نمایشگاه گفت: ۷۰ اثر از ۲۵ هنرمند فعال لارستانی در این نمایشگاه و با موضوع های مختلف به نمایش گذاشته شده است.

عنایت الله موحدی اظهار داشت: آثار موجود در این نمایشگاه در زمینه طراحی و نقاشی با تکنیک های آبرنگ، رنگ و روغن و آکرلیک است.

وی گفت: گشایش این نمایشگاه پس از حدود دو سال دوری هنرمندان از سالن های نمایش و نگارخانه ها و فعالیت های فرهنگی و هنری به دلیل سایه سنگین کرونا خود نویدبخش روزهای پرامید وروح تازه ای در کالبد هنر و هنرمندان این دیار خواهد بود.

نمایشگاه هنرهای تجسمی در لارستان فارس گشایش یافت

موحدی بیان کرد: قرار گرفتن آثار هنرجویان جوان در کنار آثار استادان و پیشکسوتان عره هنری لارستان باعث انگیزه بیشتر هنرمندان شهر لار برای خلق آثار فاخر هنری می شود.  

وی از مسئولان و دستگاه های مختلف اجرای و متولیان امور فرهنگی و همچنین بخش خصوصی و خیرین شهرستان لارستان خواست تا با عزم راسخ و همت بیشتری به یاری اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه در این خطه بیایند .

معاون سیاسی وامنیتی فرماندار ویژه لارستان نیز گفت: جایگاه و ارزش هنر و هنرمند در دین مبین اسلام وفرهنگ غنی ایران اسلامی ویژه است و البته مردم فرهنگ دوست لارستان به دلیل دیرینگی و شاخص های ممتاز و مثبت فرهنگی خود اُنس و پیوند مستحکم تری با هنر دارند.

نسا خیل تاش افزود:هرچیزی می خواهد مانا و ماندگار باشد،باید در قالب هنر گنجانده شود و هنرمند با تولید و خلق آثار فاخر و ارزشمند خود نقش ممتاز و تعیین کننده ای در پویایی و تعالی فرهنگ و هویت دینی، انقلابی و سرزمینی خود دارند.
این نمایشگاه از ۶ تا ۱۳ آذرماه ۱۴۰۰ هر روز از ساعت ١٧:٣٠ تا٢٠:٣٠ به روی علاقه مندان و دوستداران فرهنگ و هنر  باز  است.      

نمایشگاه هنرهای تجسمی در لارستان فارس گشایش یافت

 شهرستان لارستان با جمعیتی حدود ۲۳۰ هزار نفر و به مرکزیت شهر لار در فاصله حدود ۳۸۰ کیلومتری جنوب شیراز واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha