واکنش سایت داغستانی از احتمال رویارویی یزدانی و نایفونوف

تهران - ایرنا - سایت رسمی کشتی داغستان روسیه با توجه به حضور «آرتور نایفونوف» دارنده مدال برنز جهان و المپیک در وزن ۸۶ کیلوگرم در لیگ کشتی ایران نوشت: «حسن یزدانی» پهلوان ایرانی تاکنون سه مرتبه موفق به شکست نایفونوف شده است.

به گزارش روز شنبه ایرنا، سایت رسمی کشتی داغستان روسیه نوشت: پر سر و صداترین قرارداد لیگ برتر کشتی آزاد ایران، ثبت قرارداد «حسن یزدانی» قهرمان قهرمانان با تیم (فولادین ذوب) آمل بود. اما تیم جویبار (صنایع مازندران)  نیز که پیش از این از «ماگومد رسول قاضی ماگمدوف» بهره برده بوده با «عباس گادجی ماگمدوف» قهرمان جهان در وزن ۶۱ کیلوگرم قرارداد امضاء کرد تا این تیم نیز در رقابت با تیم آمل این کشتی‌گیر را جذب کند.

در ادامه آمده است: تیم داروسازی سهند ارس نیز دیگر تیم حاضر در مرحله نیمه نهایی لیگ برتر کشتی آزاد ایران که پیش از این «ژاگیر شاخیف» روس و قهرمان وزن ۶۵ کیلوگرم نروژ را در اختیار گرفته بود نسبت به جذب آرتور نایفونوف روس، دارنده مدال‌های برنز المپیک و جهان اقدام کرده است.

این سایت داغستانی نوشت: تیم فولادین ذوب آمل نیز تنها با «محمدحبیب کادجی محمداف» دارنده مدال نقره المپیک در وزن ۷۴ کیلوگرم قرارداد ثبت کرده است و به نظر می‌رسد قصد اضافه کردن کشتی‌گیر دیگر خارجی را نداشته باشد و به دنبال استفاده از کشتی‌گیران ملی‌پوش و مطرح ایرانی است.

با توجه به اینکه هر تیم می‌تواند از دو لژیونر خارجی استفاده کند اما به نظر می‌رسد تیم دانشگاه آزاد اسلامی مازندران قصد جذب کشتی‌گیر خارجی برای مرحله نهایی لیگ برتر کشتی آزاد ایران را ندارد. اما جذاب‌ترین و مهمترین دیدار لیگ برتر کشتی مصاف آرتور نایفونوف روس و حسن یزدانی در مرحله نیمه نهایی وزن ۸۶ کیلوگرم بین تیم‌های سهند ارس و فولادین ذوب آمل باشد که پهلوان ایرانی تاکنون دو بار در رقابت‌های جهانی و یک بار در المپیک از سد این کشتی‌گیر گذشته است.

در حالی حسن یزدانی با تیم فولادین ذوب آمل و نایفونوف با داروسازی سهند ارس قرارداد امضا کرده‌اند که پیش از تیم صنایع مازندران اقدام به جذب کامران قاسم‌پور کرده بود. اما به نظر می‌رسد که قاسم‌پور به دلیل مصدومیت نتواند در مرحله نهایی لیگ کشتی آزاد حضور داشته باشد.

مرحله نهایی بیست و یکمین دوره لیگ برتر روز پنجشنبه (۱۸ آذر)  در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار خواهد شد. بر این اساس مراسم وزن‌کشی این رقابت‌ها روز ۱۷ آذر برگزار خواهد شد.

طبق برنامه اعلامی دیدار اول نیمه نهایی صبح پنجشنبه بین تیم‌های شرکت داروسازی سهند ارس و فولادین ذوب آمل و دیدار دوم نیز بین تیم‌های صنایع مازندران و دانشگاه آزاد اسلامی مازندران برگزار خواهد شد.

بر این اساس ابتدا تیم‌های بازنده عصر روز پنجشنبه دیدار رده‌بندی و پس از آن تیم‌های برنده دیدار فینال را برگزار خواهند کرد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha