جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش فردا برگزار می‌شود

تهران - ایرنا - بررسی برنامه و صلاحیت یوسف نوری برای تصدی کرسی وزارت آموزش و پرورش و رای اعتماد به وی فردا(یکشنبه) در صحن علنی مجلس برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در اجرای ماده ۲۰۴ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی فردا برنامه های وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش را بررسی خواهند کرد.

 در جلسه فردا محمد مخبر برای دفاع از وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش به جای آیت الله رییسی در جلسه علنی مجلس حضور خواهد یافت.‌ آیت الله رییسی برای شرکت در اجلاس سران سازمان همکاری‌های اقتصادی (اکو) به ترکمنستان خواهد رفت.

 رییس جمهوری ۲۶ آبان ماه یوسف نوری را طی نامه ای به رییس مجلس شورای اسلامی بعنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش معرفی کرد.

علی نیکزاد بعد از قرائت نامه معرفی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش اعلام کرد جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی یکشنبه ۷ آذر در صحن علنی برگزار می‌شود.

نوری سومین وزیر پیشنهادی دولت سیزدهم به مجلس شورای اسلامی برای کسب رای اعتماد و نشستن بر صندلی وزارت آموزش و پرورش است.

پیش از وی  «حسین باغگلی» و «مسعود فیاضی» ‌ وزرای پیشنهادی آموزش و پرورش بودند که موفق به کسب رای اعتماد نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی نشدند.

نوری دارای مدرک کارشناسی علوم تربیتی (برنامه‌ریزی آموزشی و تربیتی)، کارشناسی ارشد مدیریت دولتی و دکترای تخصصی مدیریت گردشگری از دانشگاه علامه طباطبایی (ره) است و از دهه ۶۰ وارد آموزش و پرورش شده و علاوه بر خدمت در حرفه معلمی، از سال ۱۳۶۷ به بعد پست‌های مدیریتی در سطوح مختلف آموزشی و تربیتی را تجربه کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha