مصرف گاز صنایع خراسان شمالی محدود شد

بجنورد-ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز خراسان شمالی گفت: کاهش دمای هوا سبب افزایش مصرف گاز خانگی در استان شد این شرکت برای جلوگیری از قطعی گاز، استفاده از آن را در صنایع بزرگ محدود کرد.

حسن رضا میربلوکی روز شنبه با اشاره به اینکه مصرف گاز در سیمان بجنورد به صفر نزدیک شده است به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مصرف گاز در سیمان از نیمه های آبان محدود شده و اکنون به زیر یکهزار مترمکعب در روز رسیده است. 

مدیرعامل شرکت گاز خراسان شمالی افزود: محدودیت میزان مصرف گاز در صنایع بزرگ از جمله نیروگاه سیکل ترکیبی در شیروان، فولاد اسفراین، لوله گستر و آلومینا اعمال شده است.  

وی گفت: شرکت سیمان بجنورد محدودیت های مصرف گاز را در این واحد صنعتی اجرا کرده است اما ریخته گری اسفراین از این امر سرپیچی کرده و در شبانه روز گذشته  بسیار بیشتر از میزان تعیین شده، مصرف داشته است.

میربلوکی تصریح کرد: میزان مصرف گاز در واحد لوله گستر اسفراین در شبانه روز گذشته ۵۶ هزار و ۸۳۱ مترمکعب و در ریخته گری اسفراین ۱۱۱ هزار و ۷۵۶ مترمکعب بوده است.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان شمالی افزود: در این مدت در شرکت پتروشیمی خراسان یک میلیون و ۴۱۸ هزار مترمکعب گزارش شده است. 

وی اظهار داشت: محدودیت برای مصرف گاز صنعت پتروشیمی در سطح ملی تصمیم گیری می شود و پتروشیمی خراسان واقع در شهرستان بجنورد تاکنون مشمول این محدودیت نشده است. 

مدیرعامل شرکت گاز خراسان شمالی افزود: در سطح کشور سهم سوخت صنعت پتروشیمی ۶۰ میلیون مترمکعب تعیین شده است که محدودیت ها بر این اساس برای این صنایع اعمال خواهد شد.   

بر اساس این گزارش تاکنون به ۳۱۰ واحد صنعتی و ۱۵ شهرک صنعتی استان گازرسانی شده است که در این حوزه رتبه دوم کشوری را در سال گذشته کسب کرد.

نیروگاه برق سیکل ترکیبی شیروان، پتروشیمی بجنورد، آلومینای ایران، ریخته گری و لوله گستر اسفراین از جمله صنایعی هستند که سوخت آنها از گاز طبیعی است.

سهم گاز طبیعی در تامین سبد انرژی استان بیش از ۸۰ درصد است.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آن در روستاها سکونت دارند.   

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha