۲۳ هزار و ۱۳۱مورد بازرسی از واحدهای صنفی استان مرکزی انجام شد

اراک - ایرنا - معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صمت استان مرکزی گفت: ۲۳ هزار و ۱۳۱ مورد بازرسی با هدف مقابله با احتکار و گرانفروشی امسال از واحدهای صنفی، تولیدی و خدماتی این استان انجام شد.

«محمدجواد قربانیان» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود:۲ هزار و ۴۰۱ پرونده در جریان بازرسی از واحدهای صنفی، خدماتی و تولیدی استان مرکزی در سال جاری تشکیل و به مراجع تعزیرات تحویل شد.

وی، ارزش ریالی تخلفات صورت گرفته را سه هزار و ۹۴۰ میلیارد ریال عنوان کرد و ادامه داد: گرانفروشی، درج نشدن قیمت، کم فروشی، تعطیلی خودسرانه و صادر نشدن فاکتور مهمترین تخلفات ثبت شده مربوط به اصناف استان مرکزی در سال جاری است. 

معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صمت استان مرکزی اظهار داشت: امسال علاوه بر بازررسی‌های انجام شده، چهار هزار و ۲۲۳ مورد گزارش مردمی به ستاد خبری سازمان ارسال شده که سه هزار و ۵۲۸ مورد آن تلفنی ، ۵۰۱ مورد حضوری و ۱۸۴ مورد کتبی بود.

قربانیان بیان کرد: پنج هزار و ۳۵۲ مورد بازرسی امسال نیز در خصوص مبارزه با قاچاق کالا انجام شد که در این راستا  ۴۱ پرونده به ارزش ریالی ۲۱۴ میلیارد ریال تشکیل و تحویل مراجع قضایی شده است. 

وی اضافه کرد: علاوه بر بازرسی‌های انجام شده از سوی سازمان صمت استان مرکزی یک‌هزار و ۶۰۰ گشت مشترک نیز با اداره کل تعزیرات، دانشگاه‌های علوم پزشکی، اماکن عمومی و سایر نهادهای نظارتی از سوی این نهاد انجام شده است.

بیش از ۶۰ هزار واحد صنفی زیر نظر ۷۳ اتحادیه در استان مرکزی فعالیت می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha