تردد ناوگان باری از مرزهای آذربایجان غربی بیش از ۲برابر پارسال شده است

ارومیه- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: تردد ناوگان باری از مرزهای استان، طی سال جاری با رشد ۱۰۹ درصدی نسبت به سال گذشته، به افزون بر ۱۹۲ هزار و ۵۰۰ تردد رسیده است.

ارسلان شکری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این میزان تردد، ۹۸ هزار و ۵۰۰ مورد مربوط به ترددهای ورودی به کشور و ۹۴ هزار مورد نیز مربوط به ترددهای خروجی از کشور بوده است.

وی اضافه کرد: بیشترین رشد تردد ناوگان باری طی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، مربوط به پایانه مرزی سرو بود و طی امسال ۲۵ هزار و ۵۰۰ تردد در این مرز ثبت شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی ادامه داد: از این میزان پنج هزار و ۵۰۰ ناوگان باری وارد این پایانه مرزی شده و نزدیک به ۲۰ هزار ناوگان باری نیز از این پایانه مرزی به سمت ترکیه، خارج شده است.

شکری بیان کرد: پایانه مرزی پلدشت نیز در مجموع تردد ورودی و خروجی ناوگان باری در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۱۷ درصد کاهش، کمترین میزان تردد ناوگان باری را در میان پایانه های مرزی استان داشت.

وی گفت:  دلیل عمده این کاهش، اخذ مالیات از طرف کشور مقابل برای کامیون های باری بوده است.

به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی پنج پایانه مرزی دارد که شامل سرو ارومیه، بازرگان ماکو و رازی خوی در مرز سرو، تمرچین پیرانشهر در مرز شمال عراق و پلدشت در مرز نخجوان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha