آذربایجان‌غربی زردتر شد/ اشنویه و پیرانشهر تنها شهرهای نارنجی کرونایی

ارومیه- ایرنا- معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: طبق اعلام وزارت بهداشت در حال حاضر، ۲ شهرستان استان در وضعیت نارنجی و ۱۵ شهرستان در وضع زرد کرونایی قرار دارد.

علی مصطفوی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق آخرین بررسی ها، شهرستان های اشنویه و پیرانشهر در جنوب آذربایجان غربی از وضع قرمز خارج شده و وضعیت نارنجی کرونایی دارند.

وی اضافه کرد: همچنین طبق آخرین برآورد صورت گرفته، شهرستان های ارومیه، خوی، سلماس، چایپاره، شوط، پلدشت، چالدران و ماکو در شمال آذربایجان غربی و نقده، تکاب، بوکان، میاندوآب، مهاباد، سردشت و شاهین دژ در جنوب استان وضعیت زرد کرونایی دارند.

وی بیان کرد: ارومیه طی ماه های اخیر همواره در وضع نارنجی و قرمز کرونایی بوده و پس از ماه ها به وضعیت زرد رسیده است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با اعلام هشدار جدی نسبت به ضرورت رعایت دستورالعمل های بهداشتی اظهار کرد: استفاده از ماسک و پرهیز از تجمع به ویژه اجتناب از سفرهای غیرضروری به همراه رعایت فاصله اجتماعی در همه استان از جمله مهمترین اقداماتی است که باید مورد توجه قرار گیرد/

تعداد شهرستان های با وضع قرمز کرونایی در کشور بعد از افزون بر هفت ماه، به صفر رسیده و همه شهرها در وضع نارنجی، زرد و آبی هستند.

آذربایجان غربی ۱۷ شهرستان دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha