سازمان آزادیبخش فلسطین توافق نظامی مغرب با تل آویو را محکوم کرد

 تهران - ایرنا - سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف) جمعه شب با انتشار بیانیه‌ای توافق امنیتی و نظامی میان مغرب و رژیم صهیونیستی را محکوم و تصریح کرده که این توافق پاداشی به اشغالگران است.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری وفا فلسطین،  ساف اعلام کرده است:.ما  امیدوار بودیم  مغرب که ریاست کمیته قدس را برعهده دارد، چنین اقدام خطرناکی را انجام ندهد، آن هم در سایه اقدامات نژادپرستانه اسرائیل علیه ملت فلسطین و مخالفت‌هایی که این رژیم اشغالگر با تشکیل دو دولت دارد.

در ادامه بیانیه کمیته اجرایی ساف آمده است: این توافق به معنای انحراف از مصوبات اجلاس های عربی و توافقات میان کشورهای عربی از جمله طرح صلح عربی است و به امنیت قومی عربی و منافع امت عربی خدشه وار می کند.

کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش خواستار انصراف مغرب از توافق با رژیم اشغالگر شد و گفت: طرح صلح عربی بر این تاکید دارد که عادی‌سازی با رژیم اشغالگر پس از پایان اشغالگری اسرائیل بر سرزمین‌های فلسطینی و عربی باشد و هر گونه نقض این طرح، مساله‌ای غیرقابل قبول و پاداشی به اشغالگران است.

مغرب و رژیم صهیونیستی چهارشنبه گذشته در سفر  بنی گانتس وزیر جنگ این رژیم به رباط توافق همکاری امنیتی میان یکدیگر را امضا کردند.

گانتس پس از امضای این توافقنامه از توسعه همکاری نظامی میان مغرب و رژیم صهیونیستی خبر داده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha