وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش با ساختار این وزارتخانه آشنایی کامل دارد

قصرشیرین - ایرنا - رییس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش به دلیل سوابق کاری و تجارب کافی آشنایی کامل و اشرافیت لازم بر ساختار این وزارتخانه را دارد.

«شهریار حیدری» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دکتر «یوسف نوری» وزیر پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش فردی با سابقه در وزارت آموزش و پرورش است و توانایی و تجربه کامل برای اداره این وزارتخانه را دارد.

وی یادآوری کرد: بیشتر از این نباید وزارتخانه مهم آموزش و پرورش با سرپرستی اداره شود و این به صلاح مردم نیست از این رو با تجربه ای که وزیر پیشنهادی در این خصوص دارد می تواند به خوبی در این حوزه خدمت کند.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: اکثریت نمایندگان نیز با وزیر پیشنهادی موافق هستند و از این رو رای اعتماد را از مجلس می گیرد.

به گزارش ایرنا، یوسف نوری متولد سال ۱۳۴۰ در ایلام و دارای دکتری تخصصی مدیریت از دانشگاه علامه طباطبائی است. مدیرکل برنامه و بودجه و رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش، عضو هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان کشور، تدریس در مدارس و دانشسرای تربیت معلم استان ایلام و مدارس ایران در قطر و بحرین از جمله سوابق اجرایی و فرهنگی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش است. وی همچنین مؤلف چند جلد کتاب تخصصی است.

جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش یکشنبه ۷ آذرماه برگزار می‌شود.

 رییس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی همچنین در خصوص انتخاب استاندار کرمانشاه نیز گفت: مجمع نمایندگان نظر مشورتی خود را در رابطه با ابقا و یا تغییر به وزارت کشور ارائه کرده ولی انتخاب با دولت است.

حیدری ادامه داد: ما نظر مشورتی نمایندگان را به دولت اعلام کرده ایم و با توجه به شرایط استان کرمانشاه و مشکلات زیادی که استان درگیر آن است باید تغییر استاندار نیز متناسب با شرایط موجود و نظر مشورتی باشد تا با رفع مشکلات موجود، استان بتواند در مسیر توسعه قرار گیرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha