دور نخست مسابقات کشوری روتکس مکس در سرزمین ایرانیان برگزار شد

ساوه- ایرنا- دور نخست مسابقات کشوری روتکس مکس در سال ۲۰۲۱ در پیست بین المللی سوپرکات سرزمین ایرانیان شهرستان زرندیه برگزار شد.

به گزارش ایرنا، نفرات برتر این دوره از مسابقات که روز جمعه با حضور ۲۰ راننده برگزار شد به فینال مسابقات جهانی اعزام می‌شوند.
در این مسابقات که زیر نظر فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی برگزار شد، رانندگانی از استان‌های تهران، کرمان و اهواز در کلاس های DD۲ و «سنیور» با هم رقابت کردند که فرهاد موسوی، حامد شاعری و وحید پایداری حائز رتبه‌های اول تا سوم شدند. 
 در کلاس سنیور نیز مهربد شاملی، آرمان رکنی و ایلیا قندهاری رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند.
نفرات برتر این مسابقات مجوز شرکت در فینال بزرگ جهانی روتکس مکس با حضور نمایندگانی از ۶۰ کشور که اواخر سال جاری میلادی برگزار می‌شود را دریافت کردند.

دور نخست مسابقات کشوری روتکس مکس در سرزمین ایرانیان برگزار شد
ناظر فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی نیز ضمن اعلام رضایت نسبت به کیفیت برگزاری مسابقات، داوری، ایمنی و زیبایی پیست بین المللی سوپرکارت سرزمین ایرانیان اظهار داشت: برگزاری مسابقات امروز نشان داد که با توجه به امکانات و زیرساخت‌های موجود در کشور، ایران می‌تواند به خوبی میزبان مسابقات بین المللی کارتینگ در کلاس‌های مختلف باشد.
«حسین زینعلی» افزود: ایران در زمینه ورزش کارتینگ در سطح جهانی حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد، اما ضعف‌هایی نیز در داخل وجود دارد که فدراسیون به آنها اشراف دارد و در حال پیگیری و رایزنی با وزارت ورزش است تا حمایت‌های بیشتری از ورزش کارتینگ و ورزشکاران این رشته شود. 
ناظر فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی یادآور شد: باید شرایطی فراهم شود تا کارخانه‌های تولید کننده قطعات خودرو و موتورسیکلت بتوانند به عنوان اسپانسر از نخبگان ورزش کارتینگ کشور حمایت کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha