ورود مسافر از برخی کشورهای آفریقایی به اروپا ممنوع شد

تهران- ایرنا- شماری از کشورهای اروپایی روز جمعه همزمان با شیوع سویه جدید کرونا در آفریقای جنوبی ورود مسافر و پرواز های برخی کشورهای آفریقایی به کشورشان را ممنوع اعلام کرده اند.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری فرانسه، این ممنوعیت در کشورهای اتریش، جمهوری چک، آلمان، ایتالیا، هلند و انگلیس اعلام شده است.

ورود مسافر و ممنوعیت پروازها شامل آفریقای جنوبی بوتسوانا، اسواتینی (سوازیلند)، لسوتو، نامیبیا، زامبیا و زیمبابوه می شود.

کمیسیون اتحادیه اروپا نیز اعلام کرد که به سرعت اقدامات مشترک میان ۲۷ کشور عضو اتحادیه را برای مقابله با سویه جدید کرونا هماهنگ خواهد کرد.

ینس اسپان سرپرست وزارت بهداشت آلمان در حالی که کشورش با موج چهارم همه گیری کرونا دست پنجه نرم می کند، گفت: آخرین چیزی که اکنون با آن روبه رو هستیم یک سویه جدید کرونا است که مشکلات بیشتری را ایجاد می کند.

ساجد جاوید وزیر بهداشت انگلیس در نشست اضطراری پارلمان این کشور هشدار داد که سویه جدید کرونا با منشاء آفریقای جنوبی، یک نگرانی بین‌المللی است که می‌تواند خطر قابل توجهی برای سلامت عمومی ایجاد کند.

اعلام ممنوعیت پرواز یک روز پس از آن صورت گرفت که دانشمندان در ژوهانسبورگ اعلام کردند که سویه جدید کرونا را با حداقل ۱۰ برابر جهش یافته تر در مقایسه با دو سویه دیگر کرونا شناسایی کرده اند.

سویه جدید کرونا در آفریقای جنوبی در حالی در حال گسترش است که اروپا این روزها برای مهار شیوع کرونا دوباره اقدامات کنترلی و قرنطینه را آغاز کرده که این اقدامات جدید خود باعث ایجاد اعتراضات مردمی در تعدادی از کشورهای اروپایی شده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha