عملیات آواربرداری پنج واحدمسکونی منطقه زلزله زده سرزه فین آغاز شد

بندرعباس- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: به منظور سرعت بخشی در آغاز عملیات بازسازی، آواربرداری پنج واحد مسکونی افراد کم برخوردار در روستای سرزه فین بندرعباس آغاز و مقرر شد احداث این واحدها با مشارکت خیران در کمترین زمان ممکن به اتمام برسد.

رضا مدرس روز جمعه به همراه جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی هرمزگان در بازدید از از روستاهای گیشان غربی، آبشور و سرزه فین بندرعباس افزود: آواربرداری با اولویت بازسازی منازل افراد کم برخوردار و طی هماهنگی با مدیران بنیاد مسکن، معتمدان و اعضای شوراهای اسلامی صورت گرفت.

وی بیان داشت: قرار است یکی از این پنج واحد مسکونی با فناوری( LSF ) ساخته شود که از مزایای این سازه، پیش ساخته بودن، سرعت زیاد در اجرا، سازگاری مناسب با محیط زیست، مقاومت لرزه ای مطلوب و اقتصادی بودن است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان اظهارداشت: در این بازدید علاوه بر هماهنگی در خصوص مراحل آوار برداری و بازسازی منازل آسیب دیده، مناطق مستعد توسعه روستایی سرزه و روستاهای اطراف آن نیز مورد بررسی قرار  گرفت.

مدرس همچنین در بازدید از راه روستایی جونگان به سرزه فین گفت: مطالعه احداث راه روستایی جونگان به سرزه فین با کارکرد پدافندی در دستورکار قرارگرفت که برای احداث آن ۳۴۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی یادآورشد: این محور به طول ۱۹ کیلومتر است که با تکمیل آن، دسترسی مردم منطقه جونگان به روستای سرزه، رضوان و شهر فین نیز آسان تر می شود.

معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری هرمزگان ابرازداشت: این راه ارتباطی در مواقع اضطراری و یا مسدود شدن احتمالی تونل های دوقلوی شهید میرزایی می تواند کارکرد پدافند غیرعامل داشته باشد و به عنوان مسیر جایگزین بزرگراه سیرجان به بندرعباس مورد استفاده قرار گیرد.

 زلزله ای به بزرگی ۶.۴ در مقیاس امواج درونی ساعت ۱۵ و ۳۷ دقیقه و ۴ ثانیه یکشنبه ۲۳ آبان ماه، در عمق ۱۵ کیلومتری شهر فین در هرمزگان را لرزاند. زلزله بعدی با بزرگای ۶.۳ در مقیاس امواج درونی زمین ساعت ۱۵ و ۲۸ دقیقه و ۳۸ ثانیه بار دیگر منطقه فین را لرزاند.

در این زلزله بیش از ۳ هزار واحد مسکونی آسیب دیدند و ۱۰۰ نفر نیز مصدوم شده و دو نفر جان خود را از دست دادند.

پیش از این نیز محمد مخبر معاون اول رییس جمهور به همراه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در همان شب اول حادثه از مناطق زلزله زده بازدید به عمل آوردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha