۵ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۴۸
کد خبرنگار: 2243
کد خبر: 84555785
۱ نفر

برچسب‌ها

بصیرت و دشمن شناسی شاخصه بسیجی است

کرج-ایرنا-امام جمعه فردیس گفت: بصیرت و دشمن شناسی شاخصه بسیجی است و در عرصه های مختلف انقلاب اسلامی خوش درخشیده است.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم حسینی در خطبه های نماز جمعه عبادی و سیاسی این هفته فردیس افزود: حضور در میدان جنگ، زلزله، سیل ،کرونا و در میدان کمک مومنانه و مواسات اجتماعی از ویژگی های بارز فرهنگ بسیجی است.

 وی افزود: فرمان تشکیل شجره طیبه بسیج به دست امام خمینی (ره) صادر شد تا قوی‌ترین ارتش دنیا در ایران اسلامی برای مقابله با کفار و دشمنان اسلام ایجاد شود.
 وی با بیان اینکه بسیج مستضعفین بهترین مظاهر همکاری در تقوی است، اظهار داشت: بسیج نه یک شعار است و نه یک لباس، بلکه بسیج یک فرهنگ است.

وی با اشاره به  فرهنگ ایثار و شهادت و فداکاری در پیام مقام معظم رهبری به بسیجیان دلاور که به سه عنصر اراده، عقل و ایمان تاکیده شده است، گفت: بدانید با همت بلند و در پرتو خردمندی و درست اندیشی و با اعتماد و توکل به خداوند توانا و دانا می توانید در همه مشکلات کشور و ملت اثربخش باشید. 
امام جمعه فردیس گفت: برعکس آقازاده ها و رانت خوارها و نجومی بگیران که حقوق ۲۰۰ میلیونی در شرکت دولتی می گیرند که مثل زالو، خون مردم بیچاره را می مکند حقوق نجومی گرفتن، غارت بیت المال، هجوم به ارزش هاست و موجب بی اعتمادی مردم به حکومت می شود. مقام معظم رهبری ۵ سال پیش فرمودند و تاکید فرمودند با آنها برخورد قاطع شود. 

حسینی افزود: متاسفانه در دولت قبلی شنیدند و عمل نکردند اما توقع مردم ما از دولت آیت الله رییسی و دستگاه قضایی این است که نسبت به نجومی بگیران هم پیشگیری شود و هم برخورد قاطع و بی ملاحظه و رسوا کننده است.

وی با اشاره به اینکه عملیات روانی و جنگ روانی دشمن را جدی بگیرید، افزود: در کل دنیا ۳۰۰ ماهواره تلویزیونی فعال است و ۱۱۶ ماهواره از اینها فضای ایران را پوشش می دهد که ۲۶۰ شبکه ماهواره ای فارسی زبان با حمایت دولت های آمریکا ، انگلیس ،آلمان و رژیم اسرائیل  در عربستان سعوی و ترکیه و با هزینه های گزاف برنامه تولید می کنند و به طور رایگان برای ملت ایران برنامه پخش می کنند. 

وی تصریح کرد: در حالی که همین دولتها از هموطنان خود برای پخش این برنامه ها حق اشتراک می گیرند چرا این برنامه ها با هزینه گزاف را برای ملت ما، سخاوتمندانه و مجانی پخش می کنند؟! 
وی تاکید کرد که تحریف حقایق و روایت نادرست از خواست ها و مطالبات مردمی به اسم دلسوزی برای مردم و کشور، یکی از خطوط اصلی تبلیغی این کانال های ماهواره ای و شبکه های اجتماعی است. 

امام جمعه فردیس گفت: یک نمونه آن در قضیه تنش آبی است که در۴ استان اصفهان، خوزستان، یزد و چهارمحال و بختیاری رخ داد در ابتدا یک مطالبه به حق بود و یک تجمع صنفی و منضبط از سوی مردم نجیب و انقلابی و کشاورزان اصفهان مطرح شد. اما چه کسانی و با چه اهدافی تجمع صنفی را سیاسی و به اغتشاش تبدیل کردند و چادرهای کشاورزان را آتش زدند و گریختند؟! 

حسینی افزود: همان کسانی که تلاش کردند سوار بر موج مطالبات به حق مردمی شده تا از آن سوء استفاده سیاسی علیه کشور و نظام اسلامی بکنند و ماهواره ها و شبکه های اجتماعی بیگانه به آن دامن می زدند. 

وی در ادامه افزود: در حالی که کل دنیا با کمبود بلکه جنگ آب مواجه است نه فقط کشور ما ثانیا مشکل اصلی از کاهش برف و باران است ثالثاً بخشی از مشکل هم مدیریتی است چه به خاطر الگوهای غلط کشت یا عدم توازن و تناسب صنعت و کارخانجات با سدها و آبریزها و شیوه های نادرست آبیاری بی توجهی به آبیاری قطره ای در کشاورزی و مهمتر بی عدالتی در توزیع آب،
پس مطالبات مردم یک مطالبات به حق و صنفی بود و هوشمندانه مدیریت کردند نگذاشتند ضد انقلاب سوء استفاده کند. 

وی در بخش دیگر خطبه ها  با بیان اینکه سواد رسانه ای خنثی کننده نقشه های سوء و توطئه های دشمنان است ،گفت: یکی از تکنیک های رسانه ای در عملیات روانی دشمنان القای حس خفگی یا به اصطلاح غرق مصنوعی است. 

حسینی گفت: یکی از ترفندهای تبلیغاتی دشمنان این است که شرایط کشورمان را غیرقابل تحمل و مشکلات را صدها برابر از آنچه که هست سخت تر و شکننده تر جلوه می دهند به گونه ای که مردم احساس کنند به پایان راه رسیده اند. 

 وی به تله دیپلماتیک آمریکا و اروپا در مذاکرات هسته ای نیز  اشاره کرد و افزود: یک طرحی را مشاور امنیت ملی آمریکا مطرح کرده است تحت عنوان توافق موقت با ایران که بخشی از پول ایران را در ازای توقف غنی سازی ۶۰ درصدی اورانیوم آزاد کنند و رژیم صهیونیستی خاطرش آسوده شود. 

حسینی افزود: تاسف آنکه پایگاههای رسانه ای دشمن در داخل کشور همین طرح را توجیه و تعریف و تمجید می کنند و می گویند و نوشته اند که توافق موقت می تواند بن بست را بشکند یا لااقل با توافق موقت بن بست برجام را باز کنید توافق موقت می تواند منجر به این شود که ایران اندکی بیشتر به آمریکا اعتماد کند و به سمت تعهدات هسته ای خود برود. 

وی با بیان اینکه یکی دیگر بی شرمانه نوشته درباره آمریکا انصاف داشته باشیم، بدبین نباشیم که آمریکا نمی خواهد به برجام برگردد، گفت: سئوال این است که چرا به جای انتظار به حق ملت و دولت ایران در رفع تحریم ها، ایده ها و خواست های دشمنان را مطرح می کند ؟! مگر شما وکیل مدافع یا حافظ منافع آمریکا در داخل کشور هستید؟! 

وی افزود:  پیش از این نیز  هم به آمریکا اعتماد کردیم تجربه تلخش همین شد که می بینید،پیمان شکن اگر تنبیه و جریمه نشود و سیلی نخورد باز کار غلطش را تکرار می کند از طرفی مقاومت دولت حزب اللهی جواب داده است و نتیجه مقاومت، پایان یافتن گزینه های روی میز آمریکا شد. 

امام جمعه فردیس گفت: مقامات کاخ سفید به تل آویو پیام دادند که استفاده از ادبیات نظامی گری علیه ایران نتایج معکوس دارد و موجب کارآمدی بیشتر هسته ای ایران می شود و گفتند ایران را تهدید نکنید سیلی می خوریم ملت خوب و نجیب و رشید ایران، دوران فتح و ظفر نزدیک است.

شهرستان فردیس با حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت در جنوب کلانشهر کرج مرکز استان البرز قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha