تشدید تدابیر امنیتی در اطراف منطقه سبز بغداد

بغداد-ایرنا- استقرار گسترده نیروهای امنیتی در اطراف منطقه سبز بغداد و مسدود شدن دو پل اصلی منتهی به این منطقه، تدابیر پیش دستانه نیروهای امنیتی برای مقابله با ورود معترضان به نتایج انتخابات اخیر پارلمانی است.

به گزارش ایرنا، از صبح امروز جمعه، صدها نیروی امنیتی در خیابان های اطراف منطقه سبز مستقر شده اند؛ جایی که همچنان در آن چادرهای تحصن کنندگان معترض به نتایج انتخابات پارلمانی در ورودی های منطقه سبز بر پا است.

نیروهای امنیتی از ساعاتی پیش در ورودی های منطقه سبز بغداد شامل میدان «الحسنین»، ورودی تونل پل «المعلق»، ورودی نزدیک وزارت برنامه ریزی عراق به منطقه سبز و میدان «التحریر» در مرکز پایتخت مستقر شده اند.

تشدید تدابیر امنیتی در اطراف منطقه سبز بغداد

پل «الجمهوریة» که میدان التحریر را به وزارت برنامه ریزی و منطقه «کراده مریم» متصل می کند کاملا به وسیله دیوارهای بتنی مسدود شده است. همچنین، پل «السنک» که مرکز شهر را به منطقه «الصالحیه» در نزدیکی سفارت ایران در بغداد متصل می کند یک طرفه شده و بخشی از پل مسدود است.

به نظر می رسد انتشار اخباری درباره انطباق آرای صندوق های بازشماری شده با رای های الکترونیکی پیشین، معترضان را قانع نکرده است؛ معترضانی که می گویند اسنادی مبنی بر دستکاری در نتایج انتخابات پارلمانی ۱۸ مهرماه ۱۴۰۰ دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha