پیش‌بینی کاهش کیفیت هوای تهران برای هفته آتی

تهران- ایرنا- اداره‌کل هواشناسی استان تهران اعلام کرد: با پایداری نسبی جو در مناطق پرتردد شهری، کاهش کیفیت هوا و غبار محلی در این کلانشهر پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش روز جمعه  ایرنا به نقل از اداره کل هواشناسی استان تهران، براساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان طی پنج روز آینده آسمانی صاف تا نیمه ابری گاهی همراه با وزش ملایم باد و به دلیل پایداری نسبی جو در مناطق پرتردد شهری همراه با کاهش کیفیت هوا و غبار محلی پیش بینی می شود.

بر این اساس در روز شنبه هفته آتی در پاره ای از نقاط گاهی وزش باد متوسط تا به نسبت شدید مورد انتظار است که کاهش موقتی انباشت آلاینده ها و بهبود نسبی کیفیت هوا طی این مدت دور از انتظار نیست.

همچنین طی یکشنبه تا سه شنبه با افزایش پایداری جو، افزایش انباشت آلاینده های جوی پیش بینی می شود.

گفتنی است که از امشب تا روز شنبه با نفوذ زبانه ای از یک سامانه بارشی، گاهی آسمانی نیمه ابری تا ابری با احتمال بارش پراکنده به ویژه در دامنه و ارتفاعات احتمال می رود.

بیشینه و کمینه دمای هوای پایتخت در روزهای جمعه ۱۵ و ۶، شنبه ۱۵ و ۶، یکشنبه ۱۴ و ۷، دوشنبه ۱۵ و ۷ و سه شنبه ۱۶ و ۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ورامین با ۱۹ درجه سانتیگراد و فیروزکوه با منفی سه درجه سانتیگراد به ترتیب گرم‌ترین و سردترین نقاط استان تهران طی ۲۴ ساعت گذشته بودند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha