امام جمعه مهاباد: دین اسلام به جایگاه زنان جامعه کرامت بخشید

مهاباد- ایرنا- امام جمعه مهاباد گفت: دین مبین اسلام به جایگاه زنان در جامعه کرامت و عزت بخشیده و همواره بر قدردانی از آنان تاکید کرده است.

به گزارش ایرنا، ماموستا عبدالسلام امامی در خطبه نماز جمعه این هفته با اشاره به نامگذاری روز چهارم آذرماه به عنوان روز جهانی منع خشونت علیه زنان افزود: کرامتی که دین اسلام به جایگاه زن بخشید، تا قبل از اسلام به هیچ عنوان وجود نداشت زیرا باعث شد زنان حرمت بیشتری در جامعه کسب و جایگاه اصلی خود را پیدا کنند.

وی با بیان اینکه تبلیغات زیادی از طریق دشمنان مبنی بر خشونت علیه زنان در اسلام شده است، اضافه کرد: پیامبر اکرم (ص) تاکیدات و توصیه های فراوانی در قبال اهمیت به جایگاه زنان و احترام گذاشتن به حقوق مساوی در برابر مردان داشته است.

امام جمعه مهاباد با بیان اینکه دین اسلام هرگونه خشنوت علیه زنان را حرام کرده است، اظهار داشت: انقلاب اسلامی نیز جایگاه و منزلت زنان را اعتلا بخشید و در بسیاری از امور، مشارکت آنان را گسترش داد به طوری که بانوان توانستند بخوبی در سرنوشت جامعه نقش آفرین باشند.

وی با اشاره به اینکه هیچ دینی به اندازه اسلام با خشونت علیه زنان مبارزه نکرده است، افزود: تا قبل از اسلام فرزندان مونث به عنوان ننگ خانواده محسوب شده و آنان در بدو تولد دفن می شدند که این رویه با استقرار اسلام و رهبری پیامبر (ص) از بین رفت.

ماموستا امامی همچنین با اشاره به سالروز تاسیس بسیج توسط بنیان گذار انقلاب اسلامی، گفت: بسیج در طول دوران هشت سال دفاع مقدس و سال های بعد از آن تا به امروز، همواره در خط مقدم دفاع از ارزش های اسلامی نظام مقدس جمهوری اسلامی قرار داشته است.

وی با بیان اینکه وجود بسیج مایه خیر و برکت فراوانی در نظام جمهوری اسلامی شده است، اضافه کرد: در امر واکسیناسیون، سیلاب و همچنین محرومیت زدایی در مناطق محروم بسیجیان این شهرستان تمام تلاش را خود را برای خدمت به مردم بکار گرفتند.

به گزارش ایرنا، بسیج مستضعفان با فرمان امام خمینی(ره) در پنجم آذر ۱۳۵۸ تشکیل شد و پس از تصویب مجلس شورای اسلامی در دی ۱۳۵۹ به صورت قانونی رسمیت پیدا کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha