امامان جمعه: بسیجیان بزرگترین سرمایه ، تکیه‌گاه و پشتوانه نظام هستند

استان ها - ایرنا - امامان جمعه سراسر کشور با تاکید بر اینکه بسیجیان بزرگترین سرمایه ، تکیه‌گاه و پشتوانه نظام هستند گفتند: ملت ایران با بهره‌گیری از وحدت و بسیج همگانی توانست مقابل دشمنان اسلام و زورگویان عالم بایستد و این اهمیت بسیج را نشان می‌دهد.

به گزارش روز جمعه گروه اخبار استان ها ، خطیبان جمعه سراسر کشور امروز در خطبه های این هفته نماز جمعه با تبریک پنجم آذر روز تشکیل بسیج مستضعفین و با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص تاثیر حضور بسیج بر قدرت نظام جمهوری اسلامی ابراز داشتند: بسیجیان همواره در میدان خدمت‌رسانی پیشگام باشند و در جنگ‌های سخت و نرم برای دفاع از جمهوری اسلامی ایفای نقش کنند.

آنان در ادامه خطبه‌ها با گرامیداشت دهم آذر سالروز شهادت آیت‌اله سیدحسن مدرس و روز مجلس بیان کردند: مجلس شورای اسلامی عصاره ملت است که وظیفه مهمی در بخش نظارت و تصویب قوانین در کشور برعهده دارد.

خطیبان جمعه در فراز دیگری از خطبه های نماز این هفته با بیان اینکه هشتم آذر مذاکرات هسته ای آغاز می شود اضافه کردند: آمریکا قصد شیطنت دارد و در ریاض عربستان نیز جلسه ای با حضور ایادی استکبار برگزار شد تا علیه ایران جو سازی کنند و مذاکرات به نتیجه نرسد.

آنان با اشاره به گذشت بیش از ۱۰۰ روز از فعالیت دولت سیزدهم افزودند: این دولت از ابتدای فعالیت تاکنون دستاوردهای فراوانی برای کشور داشت که از مهمترین آن کنترل شیوع کرونا و هوشمندسازی محدودیت‌های کرونایی است و در صورت نبود مدیریت دولت سیزدهم در تامین واکسن کرونا و کنترل شیوع این ویروس به طور قطع کشور با وضعیت وخیم درگیری با این بیماری دست به گریبان می‌شد.

امامان جمعه در بخش دیگر از خطبه های خود با اشاره به دریافت حقوق نجومی توسط برخی مدیران بیان کردند: حقوق های نجومی پدیده‌ای فسادزا، مروج اشرافی گری، ضد ارزش، نماد زیاده خواهی و مظهری از فساد داخلی است که رییس جمهوری بر حذف آن تاکید دارد.

آنان با اشاره به مشکل آب در تمامی استان‌های کشور یادآور شدند: ‌دولت باید راه حل عملی رفع این مشکل را بیندیشد که البته دولت سیزدهم برای یافتن راه حلی مناسب در این بخش مصمم است.

گزیده هایی از خطبه های نماز جمعه در مراکز استان ها در زیر  می آید: 

خراسان رضوی (مشهد)

آیت الله سید احمد علم الهدی امام جمعه مشهد گفت: مقابله با جریان دلال بازی و سودجویی در بازار، کار بسیج است و بسیج بیدار و آگاه، از انبارسازی و احتکار کالا در جامعه جلوگیری می کند.

وی در خطبه های نماز جمعه امروز مشهد افزود: یک وظیفه بسیج کمک به حل مشکلات جامعه است و اکنون که گرانی، معیشت مردم را سخت کرده است بسیج باید وارد این عرصه شود.

وی ادامه داد: بخشی از مشکلات مربوط به کمبودها، اختلالات اقتصادی و ارز است که مسوولان دولتی برای رفع آن تلاش می کنند اما بخشی مربوط به سودجویی و دلال بازی است که عده ای ناپاک سودجو به دنبال فشردن حلق مردم هستند و می خواهند معیشت مردم را در جیب خود بریزند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: اگر مسوولان دولتی با قدرت بسیج، تنظیم بازار را عملی کنند بخش عمده ای از مشکلات مردم حل شود.
علم الهدی جامعه امروز را نیازمند فداکاری بسیج و تقابل این نهاد در برابر دشمن توصیف کرد و افزود: فلسفه ایجاد بسیج در ابتدا یک نیروی دفاعی بوده است اما عرصه دفاع اکنون تغییر کرده است.
 

سیستان و بلوچستان (زاهدان) 

آیت الله مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: برای حل مشکلات کشور بویژه مشکلات اقتصادی باید با مدیریت قوی از همه ظرفیت‌ها استفاده کنیم که یکی از این ظرفیت‌ها حضور بسیج و حضور موثر مردم در تمام عرصه‌هاست.

وی اظهارداشت: یکی از راه‌های رسیدن به تقوا و رهایی فرد و جامعه از مشکلات و تنگناهای  فردی و اجتماعی رو به درگاه خداوند آوردن، دعا، استغفار، توبه، بازگشت به خدا و عمل به احکام دینی است. 
وی افزود: گاهی گرفتاری‌ها نتیجه عملکرد انسان است یعنی خداوند به عنوان نتیجه اعمال مشکلی پیش می‌آورد و می‌خواهد فرد و جامعه یادبیاورد در مسیری اشتباه است. 

سمنان 

حجت اسلام والمسلمین مرتضی مطیعی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان با اشاره به مذاکرات پیش رو در روز هشتم آذر گفت: رویکرد دولت سیزدهم در خصوص برجام مذاکراتی نتیجه‌محور به سود کشور است.

وی افزود: هر گونه توافقی در مساله برجام تنها در صورت لغو تمام تحریم‌های ظالمه علیه ایران اسلامی صورت می‌گیرد. 

به گفته وی بسیجیان همواره در حوزه‌های مختلف مانند اقتصادی و سایبری در راه خدا جهاد می‌کنند و این جهاد باید رو به پیشرفت و رویش حرکت کند.

ایلام 

حجت الاسلام الله نور کریمی تبار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: نمایندگان مجلس باید با تصویب قانونی فقرزدا رونق بخش سفره مردم باشند و برای پیشبرد نظام تلاش کنند.

وی با تبریک هفته بسیج و روز تاسیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نمایندگان مردم در مجلس با تصویب قوانین فقر زدا، گره فقر و بیکاری را بگشایند و وجهه انقلابی خود را به نمایش بگذارند.

وی تاکید کرد: یکی از معضلات کنونی که موجب فساد و نگرانی شده است، تبعیض در پرداخت حقوق و گرفتن حقوق های نجومی برخی از افراد است.

قم 

آیت الله علیرضا اعرافی خطیب جمعه قم گفت: مجلس شورای اسلامی زمانی می‌تواند عصاره مردم باشد که رهرو شهید مدرس باشد و در مسیر قانون‌گذاری بر مبنای اسلام و نظارت در اجرا جدیت و اهتمام لازم را داشته باشد.

وی با اشاره به سالروز شهادت شهید سید حسن مدرس و روز مجلس، افزود: شهید مدرس انسانی زمان شناس، غیور و شجاع بود و بی باک در برابر نقشه های شوم انگلیسی ها ایستاد و امام راحل احترام ویژه ای بر وی قائل بود؛ شهید مدرس در بسیاری از اتفاقات تنها بود اما دچار لغزش نمی شد و در برابر زورگویان تسلیم ناپذیر بود.

وی گفت: امروز مردم با رنج و مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند و از مجلس شورای اسلامی انتظار می رود در دو امر قانون گذاری و نظارت نهایت دقت نظر را در کنار دولت انقلابی به کار بگیرد.

گیلان (رشت )

 آیت الله رسول فلاحتی امام جمعه رشت با تاکید بر عدالت اجتماعی و تلاش برای بهبود شرایط اقتصادی عموم مردم گفت: موضوع حقوق های نجومی باید دقیق و آبرومندانه بررسی و پی گیری شود.

وی با بیان این که حقوق های نجومی فساد زا و موجب کاهش اعتماد ملی است افزود: اینکه مردم بشنوند برخی افراد حقوق های کذایی می گیرند غیرقابل تحمل است لذا این مهم باید دقیق بررسی شود.

خطیب جمعه رشت در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فرارسیدن ١١ آذر سالروز شهادت روحانی مبارز میرزاکوچک خان بیان کرد: شهید میرزاکوچک خان عالم روحانی، متدین و پایبند به ارزش های اسلامی بود .

وی با اشاره به شهادت شهید مدرس به عنوان حامیان میرزاکوچک  ۱۶ سال پس از شهادت میرزا اظهار داشت: این ٢ شهید در یک قرن اخیر در مبارزات ملت ایران تاثیرگذار بوده اند.

مازندران (ساری) 

حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر محمدی لایینی نماینده ولی‌فقیه در مازندران و امام جمعه ساری با اشاره به در پیش بودن دور جدید مذاکرات هسته‌ای ، گفت : ایران در این دور از مذاکرات زیر بار شروط ذلت‌بار و تحریمی نخواهد رفت.

وی افزود : با توجه به اینکه در آستانه مذاکرات هسته ای وین قرار داریم و تاریخ هشتم آذر ماه دور جدید مذاکرات انجام می شود ، در حالی که آمریکا از برجام خارج شد و برجام را پاره کرد و یک طرفه این نقض را انجام داده است ، الان از  ایران می خواهد که حتما در برجام باشد و شرط و شروط هم برای کشور می گذارند و در کنار همه این موارد تحریم های جدید نیز وضع می کنند .

وی با وقیح توصیف کردن این نوع رفتارها ، ادامه داد: آنها فکر می کنند مذاکرات پیش رو در این دولت مثل مذاکرات گذشته است ، اما اینجا دو نکته را به مسوولان می خواهم بگویم ؛ این که آنها ببیند در برجام راه های حقوقی قضایی برای کسی که یک طرفه نقض کرده است وجود دارد که مثلا از طریق دادگاه های بین المللی اقدام قضایی شود. الان شرایط به گونه ای شد عوض اینکه طرف بدهکار باشد ایران را بدهکار حساب می کنند و اگر این مورد قضایی پیش بینی نشده است این خیانت است و یک طرفه به نفع آنها برجام نوشته شده است .

مرکزی (اراک)

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: جمهوری اسلامی ایران با توجه توانمندی های پژوهشی دانشمندان جوان و انقلابی، ظرفیت دستیابی به بالاترین تحولات علمی دنیا را دارد.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب در سخنرانی هفته گذشته خود به تحولات و رشد علمی به ویژه هوش مصنوعی تاکید فرمودند که باید مورد توجه جدی قرار گیرد. جمهوری اسلامی ایران به مدد توانمندی‌های تحقیقاتی و پژوهشی بومی، ظرفیت تبدیل شدن به مرجعیت علمی دنیا نیز داراست.

امام جمعه اراک ادامه داد: افرادی که خدمت گذاری در کشور را رها و نافع دیگر کشورها می‌شوند، خائن هستند در حالی که نظام مقدس جمهوری اسلامی برای پرورش آنها سرمایه‌گذاری و مجاهدت کرده است.

فارس (شیراز )

آیت الله لطف الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز گفت: در معضلات و مشکلات جامعه ازجمله موضوع خشکسالی و کمبود آب باید علاوه بر موضوعات فیزیکی اثر موضوعات متافیزیکی و غیبی نیز بررسی شود.

وی با تاکید بر اینکه ظاهر و باطن باید باهم دیده شود اظهار داشت: بعضی که قلم به دستشان است باید توجه داشته باشند که تحلیل مسائل اقتصادی و معیشتی جامعه هم نباید تحلیلی بیگانه با عالم غیب باشد.

آیت الله دژکام در بخش پایانی سخنان خود اظهار داشت: در بعضی موارد حقوق برخی مدیران دولتی چند برابر حق واقعی آنها تعیین می شود که نباید اینگونه باشد و باید با تفکری بسیجی در مدیریت جامعه اسلامی این مساله را حل کرد که این حال و روحیه را در رئیس جمهوری شاهد هستیم و باید بعضی مدیران میانی نیز برکنار شده و یا اینکه نشان دهند که می توانند با تفکری بسیجی همراه شده و در نهایت نگاه رهبری برای توزیع عادلانه ثروت پیاده سازی شود.

لرستان (خرم آباد )

حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد گفت: تکمیل سدهای نیمه تمام این استان راهکار مقابله با کم آبی است که این مشکل با برنامه بلند مدت دولت سیزدهم برطرف می‌شود.

وی اظهار کرد: آب یک مساله ملی و دشمن با عملیات روانی و ادراکی به دنبال این است مردم را در مقابل نظام قرار دهد و جامعه را دچار التهاب کند.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب فرموده اند راهکار این مساله، روشنگری توسط نخبگان است همچنین با توجه به اینکه لرستان و خوزستان دارای ۲ اقلیم با سرنوشت مشترک هستند هر تصمیمی که درخصوص خوزستان گرفته شود باید برای این استان هم لحاظ شود.

کردستان (سنندج)

ماموستا فایق رستمی امام جمعه سنندج گفت: ملت ایران با بهره‌گیری از وحدت و بسیج همگانی توانست مقابل بلوک شرق و غرب و زورگویان عالم بایستد و این اهمیت بسیج را نشان می‌دهد.

وی اظهار داشت: پیامبر (ص) به اتحاد و بسیج اهمیت داده است و قرآن هم بر تعاون و همکاری در انجام نیکی ها تاکید می‌کند. مسوولان هم بسیجی وار با مشکلات و وظایف خود روبرو شوند و در امور از دیگران کمک بگیرند.
ماموستا رستمی با یادآوری فعالیت‌های سپاه و بسیج ادامه داد: سپاه توانسته به چندین جوان در شروع زندگی مشترک کمک کند و در زمینه کمک‌های مومنانه پیشگام بوده است. 

بوشهر 

حجت الاسلام حسین دشتی امام جمعه موقت بوشهر گفت: بسیج نسخه درمان و علاج بسیاری از دردهای جامعه از جمله فرهنگ، اقتصاد، مسائل سلامت و امنیت است.

وی افزود: تجربه ثابت کرده هرجا نیروی بسیج پا گذاشته افتخار آفریده و امروز این نسخه برای جهان نیز درمان و شفابخش است.

وی با اشاره به پنجم آذر سالروز تاسیس بسیج به فرمان بنیانگذار انقلاب اسلامی بیان کرد: بسیج به عنوان یک تفکر، فرهنگ است و اخلاص از ویژگی‌های بازر و مهم بسیجیان است که بدون خستگی در راه اعتلای اسلام تلاش می‌کنند.

گلستان (گرگان)

آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان گفت: ایران با راستی آزمایی و انجام طرفین به تعهدات، بار دیگر در مذاکرات برجام حضور پیدا می کند.

وی اظهارداشت:  هفته آینده  هشتم آذر مذاکرات بین ایران و ۱+۴  را در پیش داریم که  آمریکایی ها در تلاش برای ضعیف کردن  موقعیت ایران با تهمت های خود هستند تا در مذاکرات هر موردی را گفتند ایران مجبور به پذیرش شود.
وی تصریح کرد: نماینده ویژه آمریکا به همراه وزیر دفاع آمریکا نشست هایی در منطقه برای تضعیف ایران داشتند تا با تنش زایی و بحران افکنی ما را با مشکل مواجه کنند.

وی افزود: آمریکا برگشت به برجام را با تهمت ها و تنش هایی از جمله دخالت ایران در انتخابات آمریکا، تحریم شخصیت ها و شرکت های ایرانی همراه کرده تا ایران اسلامی را در بن بست قرار دهد.
نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان ادامه داد: ایران در مذاکرات هسته ای وین  با هدف شکست دشمنان یک قدم هم عقب نشینی نمی کند.

زنجان 

حجت الاسلام علی خاتمی امام جمعه زنجان با بیان اینکه درسال ۵۸ با نفس قدسی امام راحل فرمان تشکیل بسیج مستضعفین صادر شد، گفت: امروز هرچه از آن تاریخ می گذرد مشخص می‌شود که تشکیل بسیج یک امر لازم برای همه دوران در جامعه ما بوده است.

وی با اشاره به سالروز تشکیل بسیج مستضعفین در پنجم آذر سال ۵۸ افزود: امروز در تاریخ انقلاب اسلامی یکی از روزهای فراموش نشدنی و اثرگذار است.

وی با تاکید بر اینکه به فرمایش مقام معظم رهبری هر کس دل در گرو انقلاب دارد، او یک بسیجی است، اظهار داشت: بسیجی ها به طور منظم و در ابعاد مختلف آموزشی، دینی، علمی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ... در  بطن همه اقشار حضور دارند و عده ای حتی به تمام معنا علاقه مند به انقلاب  و خدمت در نظام هستند.

قزوین 

آیت الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر قزوین گفت: مسئولان بسیجی باید گرانی‌های تحمیلی را حذف و مشکلات اقتصادی مردم را مرتفع کنند.

وی در خطبه های نماز جمعه شهر قزوین ضمن گرامیداشت هفته و روز بسیج، افزود: برافراشتن پرچم انقلاب و پایداری آن بهترین ثمره وجود بسیج است.  
وی ادامه داد: صداقت و صراحت از بارزترین ویژگی های یک بسیجی است و رسول اکرم و دختر گرامیشان، رییس، نمونه و الگوی عینی بسیجیان هستند.  
نماینده ولی فقیه در استان افزود: مدیران بسیجی باید با آنهایی که چرخه فساد را در جامعه ایجاد می‌کنند و به طور مثال با مفسدانی که نهاده های دامی را دیر به دست صاحبان کسب و کار می رسانند برخورد جدی و قاطع داشته باشند. 

یزد

حجت‌الاسلام سید ناصر محمدی امام‌جمعه موقت یزد در واکنش به قطع آب انتقالی زاینده رود از پنجشنبه شب به استان گفت: مردم باید با هوشیاری و بصیرت کامل مواظب فتنه برخی سودجویان و فتنه‌گران نسبت به مشکل کمبود و قطع این ماده حیاتی در برخی مناطق مرکز استان باشند تا مسئولان با درایت وظایف ملی خود را انجام دهند.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام سید ناصر محمدی امروز در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهر یزد افزود: مشکل کمبود آب فقط در یک یا ۲ استان نیست و موضوعی کلی و ملی است .

خوزستان (اهواز)

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد نبی موسوی فرد امام جمعه اهواز با بیان اینکه مساله مهم در بحث کاهش نزولات آسمانی تضرع و استغفار به درگاه الهی است گفت: مهمترین پیام این وضعیت سر به آسمان بلندکردن و از خدا خواستن است لذا از مراجع قم و سایر علما می‌خواهیم با تبیین این موضوع باب استغفار و برگزاری نماز استسقا را بگشایند.

وی با پرداختن به مساله تنش آبی و علل ،عوامل و راهکارهای خروج ازاین وضعیت افزود: کمبود منابع آبی یک مساله جهانی است.

وی گفت: گرم شدن زمین و تغییرات اقلیمی در کشورهای مختلف را تحت تاثیر قرار داده است به گونه ای که چهارمیلیارد نفر در جهان حداقل یک ماه در سال در شرایط کم آبی به سر می برند، و نیمی از شهرهای جهان کم آبی را تجربه می کنند و ۵۰۰ میلیون نفر در دنیا با کمبود شدید آب روبه رو هستند.

 خراسان جنوبی (بیرجند)

حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: آنچه برای بسیجی به عنوان یک فرهنگ و نیروی کارساز و ابرقدرت بالاتر از همه ضرورت دارد، بصیرت است.

وی افزود: چرا که اگر بصیرت نباشد با فریب‌، شیطنت و تزویرهایی که استکبار جهانی دارد، ممکن است افرادی را توجیه کنند و آنان را علیه خودشان حرکت بدهد که از این حرکت‌های احمقانه در دنیا از القاعده و داعش تا سایر گروهک‌ها داریم.

اصفهان

آیت الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: نباید از آموزش همه جانبه دینی، اخلاقی، فرهنگی و سایر موارد برای جوانان و نوجوانان کشور غافل شد.

وی با اشاره به اینکه تقوا یعنی آنچه نمی‌دانی یاد بگیری و سپس یه آن عمل کنی بیان کرد: نیروهای پایگاه‌های مقاومت بسیج باید آموزش‌های دینی، نظامی و اخلاقی ببینند و نشان دهند که بسیجی هستند.

وی با بیان اینکه بسیج مستضعفان یعنی گروهی از جوانان انقلابی برای قشر مستضعف در زمینه های مالی، فرهنگی، دینی و غیره قیام کرده و دست آن‌ها را بگیرند، ادامه داد: بسیجیان باید مسائل دینی، سیاسی، اخلاقی و اجتماعی افراد جامعه را تقویت کنند و در حوادث نیز یاری‌گر مردم باشند.

اردبیل 

آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل بر مشخص شدن وضعیت منطقه آزاد تجاری ، صنعتی استان و فعال شدن آن تاکید کرد.

وی گفت: تمام استان ها که اخیرا مجوز منطقه آزاد را دریافت کردند کار خود را شروع کرده اند اما استان اردبیل به خاطر اختلاف نمایندگان  محروم مانده است.

وی همچنین به ضرورت تامین حقابه استان اردبیل از رود ارس اشاره کرد و بیان کرد: استاندار آذربایجان شرقی  رسماً اعلام کرده‌اند که آب ارس را به مرند ، شبستر و دریاچه ارومیه می‌برند و عجیب اینکه  نگفته برای شرب بلکه سیراب کردن دشت شبستر و مرند.

آذربایجان شرقی (تبریز)

حجت الاسلام محمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با بیان اینکه تنش آبی در کشور یک ابرچالش بوده و به نگاه و تحلیل چند وجهی نیاز دارد، گفت: مشکل کم آبی موضوعی ملی است و نباید به آن نگاه منطقه ای و استانی داشت.

وی افزود: مواجهه و مقابله با این چالش، نگاه، عزم و تصمیم ملی می طلبد و راه حل اصلی این مشکل زمانبر، چند جانبه و پیچیده است و نباید از دولت انتظار داشت این مشکل را در یکی دو روز حل کند.

وی با بیان اینکه با نگاه تک بعدی نمی توان این مشکل را حل کرد، اظهار داشت: این چالش به جنبه های مختلفی مانند تغییرات اقلیمی جهانی و گرم شدن هوا به دلایل گونان، پدیده ای جهانی بوده و مختص جمهوری اسلامی نیست و به دوره های خشکسالی و کاهش نزولات آسمانی بستگی دارد.

کرمان 

حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان، تفکر بسیجی را یک فکر و اندیشه عنوان کرد و گفت: بسیج یک منظومه فکری مبتنی بر کتاب و سنت است و تفکر بسیجی نیز برگرفته از آیات و روایات معصومین (ع) است.

حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته کرمان ضمن توصیه به رعایت تقوی الهی و تبریک هفته بسیج، شهادت دانشمندان بسیجی و برجسته کشور فخری زاده و شهریاری و میرزاکوچک خان جنگلی را تسلیت و تعزیت گفت.

وی در ادامه با اشاره به برخی از ویژگی های تفکر بسیجی اظهار داشت: مسئولیت انسان در مقابل پروردگار یکی از ویژگی های تفکر بسیجی است که این مهم را به بهترین وجه ممکن انجام دهد.

آذربایجان غربی ( ارومیه )

حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: هجمه‌ به دولت تحت عنوان انتصابات فامیلی اساسا اشتباه بوده و طبق یک برنامه ریزی پشت پرده صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه یک طیف خاص به دنبال مطرح کردن بی اساس انتصابات فامیلی است، افزود: به نظر می‌رسد این اتفاقات و حاشیه‌سازی‌ها طبق یک برنامه ریزی صورت می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه شایسته سالاری در انتصابات باید مورد نظر قرار گیرد، اظهار داشت: هرچند که مخالف هرگونه انتصاب با پارتی بازی و رانت هستیم ولی برخی از حاشیه‌ سازی‌ها نیز در شرایط فعلی دور از انصاف است.

خراسان شمالی (بجنورد)

حجت الاسلام رضا نوری نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد گفت: نمایندگان مجلس باید از مدرس الگو بگیرند زیرا این شهید والامقام بجز خد از هیج کس ترس و واهمه نداشت.

اظهار داشت: نمایندگان مجلس نباید در عزل و نصب ها حتی به اصرار گروهها و مردم دخالت داشته باشند و  مطالبه مردم و گروه ها هم از نماینده مجلس باید براساس وظایف تعیین شده در قانون اساسی باشد.

خطیب جمعه بجنورد اظهار داشت: به فرموده امام خمینی (ره) مجلس در راس همه امور است و باید در راس امور باقی بماند و نماینده مجلس هم باید وظیفه خود را بداند که قانون گذاری وظیفه نخست این نهاد است و نظارت بر عملکرد وزرا و نظام اجرایی کشور از دیگر وظایف مجلس است.

چهار محال و بختیاری (شهر کرد)

 حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد گفت:‌بسیج در تمامی عرصه‌ها هوشیار و در برابر ترفندهای مختلف دشمنان بیدار است.

وی تاکید کرد: امام خمینی (ره) با استقرار انقلاب اسلامی، عَلَم بسیج را برافراشتند تا این انقلاب از آفت‌های مختلف دشمنان مصون بماند و در برابر مکر مکاران حفظ شود.

نکونام روش انقلاب اسلامی ایران را بر مبنای مکتب اعلام و تصریح کرد: پاس‌داشت این انقلاب و تلاش برای جلوگیری از فاصله انداختن بین انقلاب و مکتب باید مورد توجه همگان باشد.

 کهگیلویه و بویراحمد(یاسوج)

 آیت الله سید نصیر حسینی نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج با اشاره به ۱۰ آذرماه سالروز شهادت آیت الله سید حسن مدرس و روز مجلس، گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با الگوگیری از این شهید والامقام برای خدمت به مردم و دفاع از نظام، انقلاب و کشور کوتاهی نکنند. 

وی اظهار داشت: رسالت نمایندگان مجلس شورای اسلامی بسیار مهم و سنگین بوده و بنا به فرموده امام خمینی (ره)  مجلس سنگر است. 

وی افزود: اقدام اخیر دولت سیزدهم برای برخورد با برخی مدیران دولتی و غیردولتی دریافت کننده حقوق های نجومی و غیرمتعارف بسیار تحسین برانگیز است. 

البرز(کرج)

آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی نماینده ولی فقیه در البرز و امام جمعه کرج گفت: سبک جدیدی از حکمرانی بر اساس مردم سالاری دینی با انقلاب به دنیا عرضه شد که نقش مردم در آن واقعی و اصیل بود،در این ۴۳ سال و با تمام فراز و فرودها همراهی مردم با نظام از یک سو و از سوی دیگر اعتماد نظام به ملت از عوامل موفقیت بود.

وی افزود: نماد این مردم سالاری نیز مجلس و نمایندگان آن است که توقع مردم از آنها در این دوره سنگین تر شده چرا که عنوان مجلس انقلابی را گرفته اند، بر همین اساس باید شاخصه های انقلابی بودن را در خودشان حفظ و اگر کسانی نیز این شاخصه ها را ندارد باید خودشان را تغییر بدهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha