ایران در دور جدید مذاکرات زیر بار شروط ذلت‌بار نمی‌رود

ساری - ایرنا - نماینده ولی‌فقیه در مازندران و امام جمعه ساری با اشاره به در پیش بودن دور جدید مذاکرات هسته‌ای ، گفت : ایران در این دور از مذاکرات زیر بار شروط ذلت‌بار و تحریمی نخواهد رفت .

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر محمدی لایینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ساری افزود : با توجه به اینکه در آستانه مذاکرات هسته ای وین قرار داریم  و تاریخ هشتم آذر ماه دور جدید مذاکرات انجام می شود ، در حالی که آمریکا از برجام خارج شد و برجام را پاره کرد و یک طرفه این نقض را انجام داده است ، الان از  ایران می خواهد که حتما در برجام باشد و شرط و شروط هم برای کشور می گذارند و در کنار همه این موارد تحریم های جدید نیز وضع می کنند .

وی با وقیح توصیف کردن این نوع رفتارها ، ادامه داد  : آنها فکر می کنند مذاکرات پیش رو در این دولت مثل مذاکرات گذشته است ، اما اینجا دو نکته را به مسوولان می خواهم بگویم ؛ این که آنها ببیند در برجام راه های حقوقی قضایی برای کسی که یک طرفه نقض کرده است وجود دارد که مثلا از طریق دادگاه های بین المللی اقدام قضایی شود. الان شرایط به گونه ای شد عوض اینکه طرف بدهکار باشد ایران را بدهکار حساب می کنند و اگر این مورد قضایی پیش بینی نشده است این خیانت است و یک طرفه به نفع آنها برجام نوشته شده است .

محمدی لائینی گفت : به آمریکا و چند کشور نوکر استکبار می گوییم دوران دیپلماسی ذلت و مذاکرات ذلیلانه گذشته است و امروز مذاکرات بسیجی در این مذاکرات جدید و پیش رو قرار دارد و زیر بار ذلت شرط و شروط تحریمی نخواهیم رفت .

امام جمعه ساری همچنین به گلایه برخی باغداران در خصوص پایین بودن قیمت مرکبات اشاره کرد و افزود : آنها گفته اند که  قیمت محصولات باغی مناسب نیست و بازار خرید ندارد و برای آنها مشکلات ایجاد شده است . پایانه صادرات محصولات کشاورزی در چپکرود جویبار ساخته شد که این ظرفیت وجود دارد تا هم برای فروش و هم به صورت امانت در سردخانه های این پایانه بماند.

وی ادامه داد : برخی از باغداران میوه ها را قبل از رسیدن برداشت می کنند و رنگ آوری کرده و وارد بازار می کنند و این حرام خواری و کار نادرست است . 

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به پیام  اخیر مقام معظم رهبری به مناسبت هفته بسیج ، گفت : اینکه یک نسل بالاتر پرچم را دست نوجوان داده است یعنی اینکه مثل زمان امام خمینی (ره) رویش های جدید را شاهد هستیم . 

وی یکی از ویژگی های بسیجی را تقوی عنوان کرد و افزود : بسیجی منهای تقوی یعنی بسیجی منهای بسیجی است ، بر این اساس به بسیجیان بر ضرورت رعایت تقوا و دغدغه حلال و حرام در زندگی و انجام واجبات تاکید می کنم . 

امام جمعه ساری نداشتن تقوا را زمینه بروز فینه دانست و گفت : مسائل سال ۱۳۸۸ ، بنزین ، رانت ها و رانت خواری ها که برخی از مسوولان بی وجدان از طریق رانت ها کشور را دچار بحران کردند ، قراردادهای ننگین که معلول رانت ها است ، زمین زدن صنایع و تملیک صنایع ، زمین خواری های فراوان ، ایجاد منطقه آزاد که قرار بود گذرگاه صادرات باشد اکنون تبدیل به گذرگاه واردات کردند ، حقوق های نجومی که این روزها باز مطرح شد ، اسراف و تبذیر ،  اشرافیت و کاخ نشینی و ظلم از جمله این فتنه ها است که جامعه آنها را به یاد دارند .

محمدی لائینی به مناسبت های هفته پیش رو هم اشاره کرد و افزود : سالروز شهادت ۲ شهید هسته ای شهریاری و فخرایی زاده ، سالروز شهادت مدرس که روز مجلس نامیده شد و امام خمینی (ره) در سخنان خود خواستند نمایندگانی بر گزیده شوند که همچون مدرس تقوی ، شجاعت و ایستادگی در مقابل استبداد رضاخانی داشته باشند ، شهادت میرزا کوچک خان جنگلی که با جرات در مقابل استبداد پهلوی ایستاد و به شهادت رسید از جمله مناسبت ها است .

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha