امدادرسانی هلال‌احمر در ۷۳ حادثه طی ۲۴ ساعت گذشته

تهران- ایرنا- رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی نجاتگران این جمعیت به ۷۳ حادثه در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ مهدی ولی‌پور، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: در ۲۴ ساعته گذشته ۷۳ عملیات مختلف امداد و نجات انجام شده که ۴۸ مورد آن امداد و نجات جاده‌ای بوده است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر افزود: امدادگران جمعیت هلال‌احمر ۳۸ نفر از ۱۳۸ مصدوم ناشی از حوادث را به مناطق امن منتقل کردند.

ولی‌پور تصریح کرد: همچنین ۲۹۶ نیروی عملیاتی در قالب ۹۳ تیم با بهره گیری از ۶۳ دستگاه آمبولانس، ۳۰ دستگاه خودروی نجات و ۷ ست نجات به هموطنان خدمت‌رسانی کردند.

مهدی ولی پور دوشنبه گذشته (اول آذر) گفته بود: طرح امداد و نجات زمستانه سال جاری، برخلاف سال های گذشته و با توجه به برودت هوا، از اول آذر ماه آغاز و تا ۲۵ اسفند به مدت ۱۱۵ روز، هم راستا با سایر دستگاه های امدادی و خدماتی آغاز شده است.

در این طرح، علاوه بر ۵۶۷ پایگاه امداد و نجات ثابت که در طول سال و به طور شبانه روز خدمات خود را ارائه می کنند، ۶۱۱ پست موقت در نقاط حادثه خیز و مراکز عملیاتی  استان ها و شهرستان های کشور، برقرار شده تا خدمات امدادرسانی احتمالی در طول فصل سرما، سرعت بیشتری داشته باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha