رفع محرومیت مناطق کم‌برخوردار جزو اولویت‌های دولت است

گرگان - ایرنا - وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر ضرورت توجه بیشتر به مناطق کم‌برخوردار گفت که فراهم‌کردن زیرساخت‌های لازم در این سکونت‌گاه‌ها، رفع محرومیت و کاهش فاصله با مناطق برخوردار، جزو اولویت های دولت سیزدهم است.

به گزارش خبرنگار ایرنا سیداحسان خاندوزی روز جمعه در دیدار با آیت الله سیدکاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان اظهار داشت: تداوم کم توجهی به مناطق کم برخوردار سبب بروز مشکلاتی از جمله ناهنجاری‌های اجتماعی و کوچ به مناطق برخوردار و حاشیه‌نشینی در شهرها می شود و آسیب‌های اجتماعی را به دنبال خواهد داشت.

وی بیان کرد: در بودجه سال آینده، تلاش شده تا به سمت توسعه متوازن برویم اما توجه به نقاط کم برخوردار به معنای توجه نکردن به مناطق برخوردار نیست.

خاندوزی تصریح کرد: رسیدن به نقطه توازن در کل کشور در شرایطی که امروز با آن مواجه هستیم، نیازمند زمان بیشتر و اراده است که این اراده در دولت سیزدهم وجود دارد.

وی یادآور شد: اگر توزیع مناسب و متوازن داشته باشیم، بانک‌ها نیز برخورداری خوبی در مناطق کم برخوردار خواهند داشت و ثمرات برخورداری آنان حضور سرمایه‌گذاران خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان هم در این جلسه اظهار امیدواری کرد که دولت سیزدهم بتواند در حد توان به صورت ریشه‌ای و اصولی به حل مشکلات بپردازد.

آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی اظهار داشت: تاکید رییس جمهوری برای حل ریشه ای مشکلات کشور کار ارزشمند و خوبی است که نتیجه آن تحقق عدالت در مناطق گوناگون خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در گلستان با اشاره به وجود برخی محرومیت ها در گلستان گفت که استفاده از ظرفیت های فراوان بخش های گوناگون این استان و بهره گیری درست از آن می تواند منجر به زدودن محرومیت از این استان شود.

وی ادامه داد: در گذشته به بهانه توسعه کشاورزی ، از استقرار صنایع بزرگ در استان های شمالی جلوگیری شد و ۲ استان شمالی دیگر با شرایط مشابه گلستان اقدامات موثری برای صنعتی شدن برداشتند اما در گلستان به این موضوع مهم توجه زیادی نشد.

امام جمعه گرگان افزود: گلستان در گذشته مدیرانی داشت که علت بروز مشکلات را کم کاری مردم می دانستند و کاری انجام نمی دادند که انتظار داریم دولت سیزدهم از مدیرانی که درد مردم را درک و لمس کرده و برای حل آن برنامه دارند استفاده کند.

به گزارش ایرنا، وزیر امور اقتصادی و دارایی و هیات همراه از جمله "علی عسگری" معاون توسعه مدیریت و منابع، "عباس مرادپور" سرپرست معاونت امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی، "مهدی میراشرفی" معاون وزیر و رییس کل گمرک جمهوری اسلامی، "سعید محمد" دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی، "علی‌عادل عبادی‌نژاد داورانی" سرپرست دفتر امور استان‌ها و "فرشاد فتوت" مشاور وزیر و رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی این وزارت‌خانه پنجشنبه  شب وارد گلستان شدند.

شرکت در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی و پیگیری مصوبات آن و جلسه شورای اداری استان و حضور در مراسم روز ملی گرگان و گفت و گوی زنده تلویزیونی با سیمای مرکز گلستان از دیگر برنامه سفر یک‌روزه خاندوزی به این استان شمالی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha