پاکستان در فروردین ۱۴۰۱ میزبان وزیران خارجه کشورهای اسلامی است

اسلام‌آباد - ایرنا - پاکستان قرار است در اولین روزهای سال جدید شمسی ۱۴۰۱ میزبان اجلاس وزیران امور خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی (OIC) باشد.

به گزارش روز جمعه ایرنا، «عاصم افتخار» سخنگوی وزارت خارجه پاکستان طی نشست خبری هفتگی خود با حضور رسانه‌های داخلی و خارجی اعلام کرد: دور بعدی اجلاس وزیران امور خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی به میزبانی دولت پاکستان روزهای دوم و سوم فروردین ۱۴۰۱ (۲۲ و ۲۳ مارس ۲۰۲۲) در شهر اسلام‌آباد برگزار خواهد شد.

سازمان همکاری اسلامی دومین سازمان بین المللی پس از سازمان ملل متحد محسوب می شود که دارای ۵۷ عضو از کشورهای اسلامی در چهار قاره جهان است که از ۱۹۶۹ میلادی تاسیس شده و به عنوان صدای جمعی جهان اسلام و تضمینی برای حفاظت و حمایت از منافع آنها، ترویج صلح بین‌المللی و هماهنگی میان افراد مختلف جهان شناخته می شود. اجلاس وزیران خارجه هر سال و اجلاس سران هر سه سال یک بار، برگزار می‌شود.

چهل و هفتمین اجلاس شورای وزیران خارجه کشورهای اسلامی به میزبانی جمهوری نیجر در شهر نیامی برگزار شد.

اسلام‌آباد خردادماه ۱۳۸۶ میزبان سی و چهارمین نشست بود. پیش از آن سی امین اجلاس وزیران خارجه کشورهای اسلامی به میزبانی جمهوری اسلامی ایران خردادماه ۱۳۸۲ در تهران برگزار شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان روز گذشته در خصوص آخرین وضعیت همکاری جمهوری اسلامی ایران و سازمان همکاری اسلامی تصریح کرد: سازمان همکاری اسلامی از ظرفیت‌های عظیمی برای تحقق وحدت امت اسلامی و اصول و ارزش‌های ناب و متعالی اسلام برخوردار است.

سعید خطیب‌زاده افزود: امیدواریم در دوره دبیرکل جدید شاهد افزایش قابل توجه این تلاش‌ها و ثمردهی محسوس آن در تامین منافع مشترک امت اسلامی و دولت‌های عضو سازمان در عرصه تعاملات بین‌المللی باشیم.

وی اضافه کرد: کشورمان شروع به کار دبیرکل جدید این سازمان «حسین ابراهیم طه» را تبریک می‌گوید و برای ایشان در مسئولیت جدید آرزوی موفقیت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha