جهش کرونا در آفریقا ، کاهش ارزش بورس اوراق بهادار توکیو

تهران- ایرنا - شاخص اصلی « نیککی » در بورس اوراق بهادار توکیو ۳ درصد از ارزش خود را در اواسط جلسه معاملاتی امروز جمعه به دلیل نگرانی‌های مربوط به شناسایی گونه جدید جهش‌یافته ویروس کرونا در جنوب آفریقا از دست داد، زیرا بیم آن می رود که مسری تر از گونه های پیشین خود باشد.

به گزارش ایرنا از فرانس پرس، «ریوتا اوتسوکا» استراتژیست ارشد شرکت Toyo Securities گفت: به نظر می رسد  نگرانی هایی در مورد گونه جدید جهش یافته ویروس کرونا که برای اولین بار در آفریقای جنوبی شناسایی شده است وجود دارد و این نگرانی ها بر بازار تأثیر می گذارد.

وی افزود: به نظر می رسد که توان کافی برای جلوگیری از ادامه فروش سهام و روند نزولی این شاخص وجود ندارد.

سرمایه گذاران پس از آنکه دانشمندان در آفریقای جنوبی اعلام کردند گونه جهش یافته جدیدی از ویروس کرونا را کشف کرده اند، به فروش سهام خود روی آوردند.

کشف گونه جدید کرونا در آفریقای جنوبی تنها بر ارزش سهام بورس توکیو تاثیر نگذاشته است. انگلیس بلافاصله محدودیت هایی را برای سفر از آفریقای جنوبی و پنج کشور دیگر همسایه این کشور اعمال کرد.

دانشمندان نگران آن هستند که این گونه جدید مسری تر از گونه جهش یافته دلتا و در برابر واکسن های فعلی مقاوم تر باشد.

این خبر بد، سرمایه گذاران را بر آن داشت تا سهام خود را بفروشند و با خرید ین ( واحد پول ژاپن) که یکی از پناهگاه های امن آنهاست، آنها را جایگزین کنند.

در این شرایط، ارزش پول ژاپن در برابر دلار افزایش یافته و قیمت آن در معاملات آسیایی روز جمعه به ۱۱۴.۶۹ ین برای هر دلار رسید.

پنجشنبه شب هم در بورس لندن یک دلار در مقابل ۱۱۵.۳۴ ین معامله شد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha