سخنگوی کمیسیون انرژی: نوری گزینه مناسبی برای وزارت آموزش و پرورش است

تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، نوری را گزینه مناسبی برای وزارت آموزش و پرورش خواند و گفت: مشکلات وزارت آموزش و پرورش باید در سطح ملی دیده شود و با استفاده از ظرفیت‌هایی که در کشور وجود دارد در تعامل بین دستگاه های مختلف برطرف شود.

مصطفی نخعی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا درباره وزیر پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش، گفت: باتوجه به شرایط موجود، از بین گزینه‌هایی که تاکنون مطرح بوده‌اند، به نظر من نوری گزینه مناسب‌تری برای وزارت آموزش و پرورش است. 

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی افزود: مشکلات آموزش و پرورش فقط با شخص وزیر برطرف نمی‌شود، بلکه به قدرت تعامل وی و استفاده از ظرفیت‌هایی که در کشور وجود دارد؛ اعم از تعامل با دولت یا مجلس بستگی دارد.

نخعی بیان کرد: وزیر نقش محوری در حل مشکلات وزارت آموزش و پرورش دارد اما در کلیت این دولت است که باید بخواهد تا مشکلات این وزارتخانه برطرف شود. البته این اراده را در شخص آیت‌الله رییسی و مجموعه دولت می‌بینم. امیدواریم در عمل هم وزیر پیشنهادی بتواند با کسب رای اعتماد معضلات حوزه وزارت آموزش و پرورش را برطرف کند.

وی با بیان اینکه مشکلات آموزش و پرورش موضوع ملی است که به تمام مردم ایران باز می‌گردد، اظهار کرد: نمایندگان مجلس و به ویژه کمیسیون آموزش باید در کنار دولت به رفع این معضلات کمک کنند. البته مشکلات حوزه آموزش و پرورش فقط معیشتی نیست و باید به همه مشکلات این وزارتخانه توجه جدی شود.  

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مسائل مختلفی در حوزه آموزش و عدالت آموزشی مطرح است، افزود: موضوعات مختلف در حوزه پرورش وجود دارد که بسیار نقش تعیین کننده دارد که نیاز به بررسی و برنامه‌ریزی است.

نخعی گفت: در مجموع نوری را گزینه مناسبی می‌دانم؛ البته در حال بررسی برنامه های وی هستم اما در حال حاضر نظرم نسبت به وی مثبت است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha