اینچه برون ظرفیت ویژه منطقه هوشمند تجاری کشور است

گرگان- ایرنا- دبیر مجمع نمایندگان استان گلستان در مجلس شورای اسلامی گفت: منطقه آزاد اینچه برون ظرفیت ویژه ای برای عنوان اولین منطقه هوشمند تجاری در کشور را دارد.

غلامرضا منتظری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به سفر امروز وزیر امور اقتصادی و دارایی به این استان اظهارداشت: انتظارات از  وزیر امور اقتصادی و دارایی استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی استان گلستان است.

وی بیان کرد: همچنین انتخاب مدیر پروژه‌ای برای پیگیری منطقه آزاد اینچه برون و نوشتن اساسنامه‌ای مشخص برای این منطقه اقتصادی از دیگر انتظارات ماست.

وی اضافه کرد: برای بررسی زیرساخت‌های اقتصادی گلستان نشستی با فعالان حوزه اقتصادی و بخش خصوصی با وزیر امور اقتصادی و دارایی پیش بینی شد که استفاده از ظرفیت‌های این وزارتخانه برای رفع مشکلات برخی از سرمایه گذاران هم در این نشست مطرح می شود. 

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در این سفر همچنین مشکلات آب آشامیدنی، اعتبارات سد میرداماد و اتمام سد نرماب، مشکلات اراضی کشاورزی و زهکشی مناطق شمال استان، آب بندان‌ها و مساله جاده‌های بین مزارع از جمله مواردی است که پیگیری می شود.

دیگر نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی در این ارتباط گفت: انتظاری که از وزیر امور اقتصادی و دارایی داریم این است که وضع اقتصادی استان از همه لحاظ به ویژه در صنایع تبدیلی و زیرساخت‌های موردنیاز خوب نیست.

رمضانعلی سنگدوینی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح کرد: گلستان جزو ضعیف‌ترین استان و چهارمین استان محروم کشور است که باید به این منطقه شمال کشور توجه اساسی بشود.

وی خاطرنشان کرد: انتظار داریم در این سفر زمینه‌های سرمایه‌گذاری در استان فراهم شود ما ارزهای ۷۰ و ۱۰ هزار ریالی و در مجموع ارزهای ارزان قیمت دریافت نکرده ایم.

به گفته وی برای بخش صنعت و زیرساخت‌های آن در گلستان به عنوان استان کشاورزی استفاده نشده و حتی اجازه نمی‌دادند وارد صنعت شد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در حوزه کشاورزی هم هنوز فرآیند کاشت ، داشت و برداشت آن سنتی است و زیرساخت‌های صنایع تبدیلی آن در استان فراهم نیست.

سنگدوینی تصریح کرد: حضور هلدینگ بانک‌ها در استان می‌تواند به توسعه اقتصادی استان کمک کند.

"هلدینگ، شرکتی سهامی است که دارای شرکت های زیرمجموعه دیگر بوده و کنترل شرکت های زیرمجموعه مستقیم زیرنظر مدیران و هیات مدیرهٔ شرکت اصلی است".

این نماینده مجلس با بیان این که ظرفیت منطقه آزاد اینچه برون یکی دیگر از فرصت‌های اقتصادی استان است، گفت: در هیچ نقطه ای از کشور منطقه آزادی که همه زیرساخت های آن از قبیل ریلی، جاده، فرودگاه و حتی بندر و دریا فراهم است، مانند منطقه آزاد اینچه برون نیست.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: منطقه آزاد می‌تواند سرمایه گذار جذب کند، وجود شهرک هزار هکتاری در نزدیک اینچه برون خیلی مهم است و هیچ جای کشور این شرایط را ندارد.

وی تاکید کرد: بانک‌های استان با ارائه تسهیلات و اتاق‌های بازرگانی ایران و حتی در استان می‌توانند شرایط  ورود سرمایه‌گذار را فراهم کنند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در راس هیاتی شامگاه روز پنجشنبه وارد گلستان شد، حضور در نشست شورای اداری و گفت و گو با فعالان بخش خصوصی، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان ، شرکت در مراسم روز گرگان و بازدید از منطقه اقتصادی اینچه برون از جمله برنامه های سفر یکروزه خاندوزی اعلام شد.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha