نماینده مجلس: تکمیل تونل نیمه تمام دیل مطالبه جدی مردم گچساران است

گچساران - ایرنا - نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت احدات تونل نیمه تمام دیل برای توسعه گچساران و مطالبه جدی مردم منطقه ، بر تکمیل و ضرورت از سرگیری ساخت این طرح زیربنایی تاکید کرد.

سید ناصر حسینی پور عصر پنجشنبه در حاشیه بازدید معاون وزیر و سرپرست معاونت حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت راه و شهرسازی از پروژه تونل دیل در گفت و گو با  ایرنا  با اشاره به اینکه ردیف اعتباری این طرح حذف و هم اکنون عملیات اجرایی آن تعطیل شده است اظهار داشت: پیگیری های لازم برای اختصاص ردیف بودجه ملی در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با جدیت دنبال می شود.

نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت تصریح کرد : برای ساخت این تونل که گچساران را به بنادر جنوبی متصل می کند تاکنون ۴۸میلیارد تومان هزینه شده است. 

حسینی پور عنوان کرد: اگر پیمانکاری فعلی این پروژه نمی تواند کار را آغاز کند  اعلام شود تا در کمترین زمان ممکن عوامل اجرایی جدید ادامه این پروژه مهم را برعهده گیرند.
وی اضافه کرد: در خصوص گاز فعال در تونل دیل نیز باید نظر قطعی کارشناسان شفاف اعلام شود هرچند طبق گفته برخی از کارشناسان وجود این گاز مشکلی برای روند کار به وجود نخواهد آورد.
معاون پارلمان وزارت راه و شهرسازی نیز در این بازدید گفت: تونل دیل به طول ۲ هزار و ۶۰۰ متر در دست ساخت است که عملیات آن توسط قرار گاه خاتم الانبیا آغاز شده و از طرف گچساران حدود ۶۰۰ متر کار انجام شده است .
سید فرزاد نجاتی نیا اضافه کرد: با تلاش ها و پیگیری های نماینده مردم گچساران و باشت در خصوص پروژه تونل دیل امید می رود تا موانع مرتفع و این پروژه بزرگ‌فعال شود.

 استاندار کهگیلویه و بویراحمد در بازدیدی که ۲۰ آبانماه امسال از این پروژه داشت با اشاره به اهمیت پروژه و هزینه های انجام گرفته ، گفته بود که طرح تونل دیل تا یک ماه آینده باید از سوی راه و شهرسازی تعیین تکلیف شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha