مسئولان منابع طبیعی گلستان پاسخگوی جنگل‌خواری در قُرق گرگان باشند

گرگان - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب گرگان در تماس تلفنی با مسئولان منابع طبیعی گلستان برای رفع تصرف اراضی جنگلی منطقه قُرق از توابع شهرستان گرگان فرصت یک هفته‌ای تعیین کرد و گفت که در غیر این صورت متولیان این اداره‌کل باید درباره تعلل در برخورد و گزارش این تخلف در دادسرا پاسخگو باشند.

 به گزارش روابط عمومی دادگستری گلستان، محمود اسپانلو در پی گزارش های مردمی مبنی بر تصرف اراضی ملی حاشیه جنگل قرق ، امروز پنجشنبه برای بررسی موضوع راهی این منطقه شده بود .

وی پس از بازدید میدانی گفت: بررسی نشان می دهد در این منطقه دست اندازی به اراضی ملی صورت گرفته و به رغم تذکری که چند روز قبل در این باره به مسئولان استانی و شهرستانی منابع طبیعی داده شده، تاکنون اقدامی صوت نگرفته است .

اسپانلو افزود: متخلفان با تبر زنی به تنه درختان جنگلی، به مرور زمان این درختان را خشک می کردند و سپس مرز زمین های کشاورزی را به سمت جنگل ، پیش می‌بردند .

وی تاکید کرد: مسوولان منابع طبیعی باید در فرصت تعیین شده ، مرز زمین های کشاورزی با اراضی ملی را در کمیسیون تشخیص، مشخص کنند تا از پیشروی اراضی کشاورزی به سمت جنگل جلوگیری شود.

پارک جنگلی قرق در ۲۴ کیلومتری شهر گرگان و در نزدیکی شهر فاضل آباد شهرستان علی آباد قرار دارد.

این پارک طبیعی در محیط جلگه ای قرار دارد، مکان آن در سال ۱۳۴۸ از سوی مرحوم حسین سعیدی آشتیانی بنیانگذار پارک های جنگلی ایران تهیه و عملیات احداث از سال ۱۳۵۰ آغاز شد، امروز مساحت این پارک جنگلی به۶۵۰ هکتار می رسد و درختان آن بیشتر از گونه های انجیلی و ممرز است.

در این پارک گونه‌های جنگلی دیگر شامل بلوط، نمدار، توسکای قشلاقی، افرا، خرمندی و آزاد و پوشش درختچه‌ای و گیاهی همانند سایر رویشگاه‌های جلگه‌ای ایران وجود دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha