حماس: کشورهایی که حزب الله را تروریستی خواندند، شریک اشغالگران هستند

تهران - ایرنا - سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین ( حماس ) هشدار داد که قراردادن نیروهای مقاومت کشورهای عربی و اسلامی در بین گروه های تروریستی، امنیت و صلح در منطقه را تهدید می کند و در عین حال کشورهایی که دست به چنین اقدامی می زنند، در جنایات اشغالگران شریک خواهند بود.

به گزارش ایرنا، روزنامه «الاخبار» لبنان امروز (پنجشنبه) به نقل از «حازم قاسم» نوشت: اقدام استرالیا در تروریستی خواندن حزب الله لبنان، تسلیم اراده [ کامبرا ] برابر صهیونیست‌ها و در پاسخ به فشار دشمن و جانبداری از اشغالگری و سرپوش گذاشتن بر حملات مستمر اشغالگران علیه ملت‌های عرب و امت اسلامی است.  

وی اظهار داشت که مقاومت حزب الله [ لبنان ] در برابر اشغالگران و پایبندی [ این حزب ] به وظیفه انسانی، دینی، ملی و اخلاقی در مقابل تلاش‌های خصمانه اسرائیل و دفاع از مردم و سرزمین خود در برابر تجاوزات صهیونیستی، یک عمل بدیهی و بر اساس کلیه قوانین بین المللی و قواعد انسانی است. 

سخنگوی حماس با اعتقاد بر اینکه قراردادن نیروی مقاومت فلسطین و کشورهای عربی به عنوان گروه‌های تروریستی توسط برخی کشورها موجب تشویق رژیم صهیونیستی و پوششی برای افزایش جنایات این رژیم علیه ملت‌های عربی و امت اسلامی می‌شود،  هشدار داد که چنین اقدامی « امنیت و صلح در منطقه را تهدید می‌کند و این کشورها را در جنایات اشغالگران شریک می‌کند. 

استرالیا روز گذشته شاخه‌های نظامی و سیاسی حزب الله لبنان را در لیست سازمان‌های تروریستی قرار داد. 

استرالیا از سال ۲۰۰۳ فعالیت سازمان امنیت خارجی وابسته به حزب الله لبنان در این کشور را ممنوع کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha