رئیس انجمن کشتی سیزم: ایران میزبانی شایسته و مقتدر بود

تهران - ایرنا - رئیس انجمن کشتی سیزم (شورای بین‌المللی ورزش‌های نظامی) گفت: ایران یکی از بهترین دوره‌های میزبانی را به نمایش گذاشت و توان و ظرفیت خود را در این عرصه اثبات کرد و باید بگویم که میزبانی شایسته و مقتدری بود.

گروهبان «مینداوگاس ازرسکیس» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: طی چند روز شاهد رقابت‌های کشتی فرنگی و آزاد و مبارزه‌های جذاب و تماشایی بین نظامیان جهان بودیم که نشان داد همه با آمادگی کامل وارد این رقابت‌ها شده بودند.

وی افزود: برای اولین بار است که به تهران سفر می‌کنم، اما با توجه به این که خودم کشتی‌گیر بودم و در مسابقات مختلف قهرمانان و ورزشکاران ایرانی را بارها دیده بودم، می‌دانستم کشتی‌گیران ایرانی از چه توان بالایی برخوردارند. در این مسابقات هم دیدیم کشتی‌گیران ایران و روسیه چه رقابت نزدیکی با هم داشتند و این مساله کمک می‌کند تا رقابت‌های جذاب و تماشایی را نظاره‌گر باشیم.

رئیس هیات کشتی نظامیان جهان یادآور شد: در کل باید بگویم سطح مسابقات بسیار خوب بود، میزبانی ایران، سازماندهی مربوطه، محل اقامت کشتی‌گیران و همه چیز در سطح عالی بود و باید قبول کرد ایران یکی از بهترین دوره‌ها را برگزار کرد. 

«مینداوگاس ازرسکیس» که اصلیتی لیتوانی دارد در مورد تصورش از ایران و شناختی که نسبت به مردم این کشور داشت، تاکید کرد: من قبل از آمدن به ایران شناختی در مورد روحیات و افکار مردم اینجا نداشتم اما نکته جالب برای من این بود که آنها خیلی خوش برخورد و خوب بودند و می‌خواستند به هر شکل به ما کمک کنند و این حس برای من جالب بود. 

وی در پایان با اشاره به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در این مسابقات یادآور شد: تمام موارد لازم در این مسابقات مورد توجه قرار داشت و چند بار از همه ما تست کرونا گرفته شد.

سی و پنجمین دوره رقابت‌های کشتی آزاد نظامیان جهان (سیزم) روزهای ۳۰ آبان و اول آذرماه ۱۴۰۰ با حضور ۱۴ تیم در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار شد و در پایان نمایندگان کشورمان با کسب ۴ مدال طلا، ۴ مدال نقره و ۲ مدال برنز بعنوان نایب قهرمانی دست یافتند.

در پایان این مسابقات تیم ایران توسط مرتضی قیاسی در وزن ۶۵ کیلوگرم، بهمن تیموری در وزن ۷۹ کیلوگرم، محمدحسین محمدیان در وزن ۹۷ کیلوگرم و یدالله محبی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به مدال طلا، احمد محمدنژاد جواد در وزن ۵۷ کیلوگرم، محمدباقر یخکشی در وزن ۶۱ کیلوگرم، فریبرز بابایی در وزن ۷۴ کیلوگرم و محمدحسین میرباغبان در وزن ۹۲ کیلوگرم به مدال نقره و محمدمهدی یگانه جعفری در وزن ۷۰ کیلوگرم و هادی وفایی پور در وزن ۸۶ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.
در پایان این رقابت‌ها تیم روسیه با ۲۱۵ امتیاز بعنوان قهرمانی دست یافت، تیم کشورمان با ۲۱۰ امتیاز نایب قهرمان شد و تیم ارمنستان با ۱۴۰ امتیاز بعنوان سوم رسید.

همچنین سی و پنجمین دوره رقابت‌های کشتی فرنگی نظامیان جهان (سیزم) نیز روزهای ۲ و ۳ آذرماه با حضور ۱۲ تیم در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار شد و در پایان تیم ایران با کسب ۴ مدال طلا، ۲ مدال نقره و ۴ مدال برنز بعنوان قهرمانی رسید.

در پایان این مسابقات علی نوربخش در وزن ۵۵ کیلوگرم، ایمان محمدی در وزن ۶۳ کیلوگرم، حسین اسدی در وزن ۶۷ کیلوگرم و محمدرضا مختاری در وزن ۷۷ کیلوگرم به مدال طلا، جمال اسماعیلی در وزن ۸۲ کیلوگرم و مهدی بالی در وزن ۹۷ کیلوگرم به مدال نقره و پویا ناصرپور در وزن ۶۰ کیلوگرم، اشکان سعادتی‌فر در وزن ۷۲ کیلوگرم، حسین نوری در وزن ۸۷ کیلوگرم و امیر قاسمی منجزی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.
در پایان این مسابقات تیم ایران با کسب ۲۰۰ امتیاز بعنوان قهرمانی رسید و تیم روسیه با ۱۹۷ امتیاز نایب قهرمان شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha