۳۷۰ خانوار در شهرستان نهبندان از آب بهداشتی برخوردار می‌شوند

بیرجند - ایرنا - مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان نهبندان گفت: طرح آبرسانی به هفت روستا در حال اجراست که با بهره‌برداری کامل از این طرح‌ها ۳۷۰ خانوار در این شهرستان مرزی از آب سالم و بهداشتی برخوردار خواهند شد.

مهدی نسیمی‌مسک روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آبرسانی به روستاهای «حسن‌آباد و سرکل» از محل مجتمع امین‌آباد با  ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست و تاکنون در زمینه اجرای این طرح یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده و برای تکمیل آن یک میلیارد تومان اعتبار دیگر نیاز است.

وی گفت: در صورت تخصیص کامل اعتبارات امسال، طرح آبرسانی به این ۲ روستا تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید و ۱۲۰ خانوار از مزایای آب سالم و بهداشتی برخوردار خواهند شد.

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان نهبندان عنوان کرد: طرح آبرسانی به روستاهای «استند و سه فرسخ» نیز از محل مجتمع آبرسانی سرفرسخ با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجراست و تاکنون در زمینه اجرای این طرح یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده و برای تکمیل آن به یک میلیارد و ۲۰۰ میلون تومان اعتبار دیگر نیاز داریم.

وی افزود: در صورت تخصیص کامل اعتبارات این طرح تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید و ۱۱۰ خانوار از آب سالم و بهداشتی بهره‌مند می‌شوند.

نسیمی‌مسک بیان کرد: همچنین عملیات اجرایی آبرسانی به روستاهای «کلاته خداد، لبک و بیدک» با مجموع جمعیت ۱۴۰ خانوار در ماه جاری با اعتبار سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان آغاز شد.

وی گفت: در حال حاضر ۱۰۰ روستای شهرستان نهبندان با تانکر آبرسانی می‌شود و کم‌آبی مهمترین مشکل برخی روستاهاست که اختصاص اعتبار لازم کمک موثری در حل مشکلات کم‌آبی روستاییان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha