قرائتی: نماز ملاک تربیت و تشویق فرزندان در خانواده‌ها باشد

سمنان- ایرنا- رئیس ستاد اقامه نماز کشور در اجلاسیه نماز استان سمنان گفت: خانواده‌ها در روند تربیتی فرزندانشان معیار تنبیه و تشویق را نماز قرار دهند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی روز پنجشنبه در اجلاسیه نماز استان سمنان در حسینیه شهدای گمنام سپاه قائم(عج) استان، نماز را از تولد تا مرگ همراه انسان دانست و افزود: تقدیر و تشویق فرزندان بر محور نماز شکل گیرد و توجه به نماز، مطالعه و مباحثه محدود به جلسات نباشد.

وی، با اشاره به اهمیت نماز بیان کرد: خانه ها و کارمندان باید همراه خود یک کتاب نماز داشته باشند و از مطالعه و آموختن غافل نشوند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با تاکید بر ساده سازی ساخت مساجد خاطرنشان کرد : مطالعه و علم آموزی به صورت مستمر و از منابع معتبر و درست باشد و زندگی و فعالیت امروز مردم و جامعه باید بر محور مسجد و نماز شکل گیرد.

وی ابراز داشت: دانش آموختگی در کسب علم معنایی ندارد و علم آموزی و مطالعه همواره باید ادامه یابد، برنامه مطالعاتی منظم در بین تمامی دستگاه های اجرایی، علما و روحانیون، دانشجویان، حوزه های علمیه،مسئولان و کارمندان وجود داشته باشد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور افزود: مدیر خوب از عملکرد خود آمار ارائه نمی دهد بلکه به فعالیت های انجام نشده توجه می کند.

خودارزیابی ملاک تقدیر ادارات در موضوع نماز بود

رئیس ستاداقامه نماز استان سمنان هم در این نشست با اشاره به برگزاری نماز جماعت در دستگاه های اجرایی استان بیان کرد: انتخاب دستگاه های اجرایی در اجلاسیه نماز بر اساس خودارزیابی مدیران، رای شورای داوران و ارزیابی سامانه سجاد است.

حجت الاسلام محمدرضا شمس الدین ادامه داد: با وجود همه گیری ویروس کرونا نمازهای جماعت ادارات با رعایت دستورالعمل های بهداشتی اقامه شده است.

اجلاسیه نماز استان سمنان و تجلیل از دستگاه های اجرایی برتر استان در امر نماز با حضور رئیس ستاد اقامه نماز کشور، آیت الله سیدمحمد شاهچراغی نماینده مردم استان سمنان در مجلس خبرگان رهبری، حجت الاسلام والمسلمین مرتضی مطیعی نماینده ولی فقیه در استان، سیدمحمدرضا هاشمی استاندار، ائمه جمعه استان و مسئولان استانی در حسینیه شهدای گمنام سپاه استان سمنان برگزار شد.

در پایان از مجموع ۷۲ دستگاه اجرایی استان سمنان که در موضوع اقامه نماز مورد سنجش قرار گرفته بودند، ۲۰ دستگاه اجرایی تقدیر و ۲۶ دستگاه اجرایی به صورت ویژه تقدیر شدند./

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha