سرلشکر جعفری: هنرمندان در انتقال مفاهیم دفاع مقدس تلاش کنند

همدان - ایرنا - فرمانده قرارگاه فرهنگی اجتماعی حضرت بقیه‌الله الاعظم گفت: هنرمندان در به ثمر رساندن خون شهیدان و انتقال پیام حماسه، رشادت، شهامت و شهادت رزمندگان تلاش کنند.

به گزارش ایرنا، سردار سرلشکر «محمدعلی جعفری» روز پنجشنبه در آیین اختتامیه جشنواره فرهنگی و هنری حبیب حرم در همدان افزود: انتقال پیام شهدا، به ویژه وصایای آنها برای ثبت در تاریخ و انتقال آن به نسل جدید، بسیار تعیین کننده و مهم است.

فرمانده سابق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: تلاش در راستای عزت و اقتدار نظام اسلامی و ملت بزرگ ایران در جهان و داشتن روحیه ظلم ستیزی، دستور خدا بر هر مومن است.

وی دستاوردهای بزرگ اسلام را محصول فداکاری حماسه آفرینان دانست و افزود: هدف انقلاب اسلامی تنها از بین بردن رژیم پهلوی و جایگزین کردن نظام اسلامی نبود بلکه پیاده سازی احکام الهی در جامعه هدف والای انقلاب است.

 فرمانده قرارگاه فرهنگی اجتماعی حضرت بقیه‌الله الاعظم اظهار داشت: با وجود گذشت چهل سال از عمر انقلاب، دستاورهای بزرگ در حوزه امنیتی، دفاعی و اقتصادی داشته ایم ولی چشم انداز انقلاب هنوز محقق نشده که آن ساختن جامعه اسلامی بر محور عدالت، اخلاق و فرهنگ است.

سردار سرلشکر جعفری ادامه داد: رهبر فرزانه انقلاب از مردم به ویژه جوانان در گام دوم انقلاب خواسته است با تلاش و مجاهدت اهداف شهدا را محقق کنند که عمده این جهاد فرهنگی و اجتماعی است.

وی افزود: در گام دوم انقلاب باید دنبال محقق کردن این اهداف باشیم که در این راستا انتقال وصایای شهدا و توصیه های آنان ما را در کوتاه کردن این مسیر و تحقق اهداف کمک می کند.

فرمانده قرارگاه فرهنگی اجتماعی حضرت بقیه‌الله الاعظم تاکید کرد: افتخار بزرگ ملت ایران این است که پرچم عدالت خواهی، عدالت طلبی و دفاع از مظلومان جهان را بلند کرده و دنبال دفاع از مظلومان جهان است.

سردار سرلشکر جعفری گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران در بیش از چهل سال گذشته با دفع خطرات داخلی و بیرونی تثبیت شده که این دستاورد بزرگی است.

وی ادامه داد: نظام اسلامی با همه فراز و نشیب ها به کشور ما ثبات و امنیت بخشیده است و دنبال انتقال پیام انقلاب برای اثرگذاری بر دیگر ملت ها است.

فرمانده سابق کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: بزرگترین قدرت های نظامی، اقتصادی و سیاسی در هیچ اقدامی علیه ایران موفق نبودند که این دستاورد نیز بسیار ارزشمند و بزرگ است.

سردار سرلشکر جعفری خاطر نشان کرد: بسیجیان، پاسداران و شهدا از جمله شهید حسین همدانی، روحیه بسیجی و مردانگی شان بر روحیه نظامی و نظامی گری آنان مقدم بود.

فرمانده قرارگاه فرهنگی اجتماعی حضرت بقیه‌الله الاعظم افزود: همه شهدا قبل از نظامی بودن یک شخصیت فرهنگی داشتند و کارهای آنها در عرصه های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی بر عمل نظامی شان مقدم بوده است.

وی بیان کرد: سردار شهید حسین همدانی مسوولیت های مختلفی در جریان جنگ و بعد از آن داشت ولی بعد ار دفاع مقدس گرایش این شهید بیشتر به مباحث فرهنگی بود و اعتقاد به عرصه هنر و علاقه زیادی به هنرمندان داشت.

فرمانده قرارگاه فرهنگی اجتماعی حضرت بقیه‌الله الاعظم افزود: پس از به وجود آمدن داعش و مساله مقاومت، تشکیل جبهه مقاومت در سوریه و آغاز از بین رفتن داعش با تلاش شهید همدانی شکل گرفت و سرانجام جان خود را در این مسیر فدا کرد.

 چهارمین جشنواره سراسری حبیب حرم با معرفی برترین ها و تجلیل از آنان پایان یافت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha