یک مرغ فروش در آذربایجان شرقی ۲.۳ میلیارد ریال جریمه شد

تبریز - ایرنا - معاون نظارت و بازرسی صنعت،معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت: یک واحد عمده فروش گوشت مرغ به دلیل عرضه خارج از شبکه ۲.۳ میلیارد ریال جریمه شد.

یوسف پایدار روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به بازرسی‌های هوشمند و استفاده از سامانه‌های نظارتی توسط این سازمان، اظهار کرد: این جریمه با تشکیل پرونده تخلفاتی به علت عرضه خارج از شبکه پنج تن گوشت مرغ به واحد متخلف مذکور تعلق گرفت.

وی گفت: همچنین برای یک واحد تولیدی در استان به دلیل گرانفروشی در تولید تجهیزات کارگاهی پرونده تخلفاتی تشکیل و رای قطعی به ارزش ۱۰ میلیارد ریال در حق دولت و ۲۱.۵ میلیارد ریال در حق شاکی صادر شد.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت آذربایجان شرقی کرد: اقدامات نظارتی این سازمان در راستای صیانت از حقوق مصرف کنندگان با استفاده از سامانه‌های جامع انبار و تجارت با جدیت و با استفاده از توان و ظرفیت کلیه دستگاه‌های نظارتی استانی در حال پیگیری بوده و با متخلفان وفق قوانین و مقررات به شدت برخورد خواهد شد.

وی اضافه کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی اعم از گرانفروشی، کم فروشی، احتکار، عدم درج قیمت و عدم صدور فاکتور گزارش‌ها و شکایت‌های خود را از طریق سامانه این سازمان و تلفن گویای ۱۲۴ ستاد خبری اعلام کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha