امسال ۱۰ کیلومتر از کریدور شمال‌غرب در مهاباد زیربار ترافیک می‌رود

مهاباد- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: ۱۰ کیلومتر از کریدور بزرگراهی غرب کشور واقع در محدوده مهاباد قبل از پایان فصل کاری امسال زیربار ترافیک می‌رود.

سیدمحسن حمزه‌لو روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال بیش از هفت کیلومتر از مسیر سه راهی دارلک تا مهاباد و همچنین بیش از ۲.۵ کیلومتر از مهاباد به سمت سه راهی "ترشکان" قبل از پایان فصل کاری به اتمام و زیر بار ترافیک خواهد رفت.

وی ادامه داد: در سفر اخیر معاون وزیر راه و شهرسازی با توجه به وضعیت آب و هوا و محدود بودن فصل کاری آذربایجان غربی، تامین قیر رایگان و همچنین منابع مالی برای استان در اولویت قرار گرفت. 

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی اظهار داشت: تاکنون ۴۰۰ کیلومتر از کریدور بزرگراهی شمالغرب کشور واقع در محدوده این استان به بهره برداری رسیده که از این مقدار ۱۳۵ کیلومتر طی ۲ سال گذشته شده بوده است.

حمزه‌لو اضافه کرد: اتمام پروژه‌های راهسازی در آذربایجان غربی به ویژه کریدور بزرگراهی غرب کشور با توجه به اینکه این استان جایگاه مهمی در توسعه لجستیک و حمل و نقل بین‌المللی دارد، با جدیت دنبال خواهد شد.

به گزارش ایرنا، تکمیل کریدور بزرگراهی غرب کشور با توجه به موقعیت راهبردی آذربایجان‌غربی در حمل‌ونقل بین‌المللی جاده‌ای، اهرم کارآمدی برای کاهش تاثیر تحریم‌ها و بیرون‌رفت از مشکلات اقتصادی محسوب می‌شود

این مسیر از مرز بازرگان در شمال آذربایجان‌غربی آغاز شده و با عبور از آذربایجان‌غربی ، کردستان، کرمانشاه و لرستان به خوزستان و بندر امام خمینی (ره) ختم می‌شود.

هم اکنون ۱۰ هزار و ۷۷۷ کیلومتر راه بین شهری و روستایی در آذربایجان‌غربی وجود دارد که از این مقدار ۲ هزار و ۸۲۵ کیلومتر آن راه بین شهری و هفت هزار و ۹۴۶ کیلومتر نیز راه روستایی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha