دوربین های ثبت تخلف جاده‌ای خراسان شمالی به ۳۴ دستگاه  افزایش می یابد

بجنورد-ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی گفت: نصب پنج دستگاه دوربین ثبت تخلفات جاده ای استان در حال پیگیری است  که با راه اندازی آن، شمار این تجهیزات به ۳۴ دستگاه افزایش می یابد.

جعفر شهامت روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این پنج دستگاه دوربین ثبت تخلف در محور گرمه- چمن بید نصب خواهد شد و با راه اندازی آنها، تمام راه های شریانی استان زیر پوشش این دوربین ها قرار می گیرد.

وی افزود: اکنون ۲۹ دستگاه ثبت تخلف در جاده های استان نصب و راه  اندازی شده است که داده های آن برای شناسایی رانندگان متخلف در اختیار پلیس راه قرار داده می شود. 

دوربین های ثبت تخلفات جاده ای قادر به شناسایی تخلف سرعت لحظه ای غیرمجاز و سرعت غیرمجاز متوسط بوده و می توانند تصویر پلاک خودروی متخلف را ثبت کنند. این دوربین ها تصویر پلاک خودروی متخلف را ثبت و به مرکز کنترل پلیس راهور ارسال می کنند.

وی با اشاره به هوشمند سازی در جاده های استان خاطرنشان کرد: اکنون ۲۲ دستگاه دوربین نظارت تصویری در جاده های استان نصب و راه اندازی شده است که وضعیت ترافیک و تردد در محورهای مختلف را رصد می کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی با اشاره به آمادگی ها برای طرح زمستانه گفت: بررسی وضعیت جوی در جاده ها و وضعیت ترافیکی از قابلیت های این دوربین های هوشمند است که می تواند کمک شایانی به ارتقای ایمنی سفرهای جاده ای داشته باشد.

وی اظهار داشت: نصب ترددشمار در سطح جاده ها اقدام دیگر در زمینه هوشمندسازی حوزه حمل و نقل است که در این زمینه، ۵۱ دستگاه تردد شمار داده های مربوط به تردد خودروها از محورهای مختلف استان را مخابره می کنند.  

شهامت با اشاره به نصب پنج تابلوی پیام متغیر در محورهای مواصلاتی استان گفت: تابلوهای پیام متغیر (vms) در محورهای استان به سامانه جامع مرکز مدیریت راه های کشور متصل هستند، با اتصال تابلوهای پیام متغیر به سامانه جامع مرکز مدیریت راه ها، ارتباط لحظه ای و آنلاین با مرکز میسر می شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی افزود: با استفاده از این نوع تابلوها می‌توان ضریب امنیت جاده و همچنین فرهنگ رانندگی را ارتقا بخشید.

طول راه های خراسان شمالی بدون احتساب راه های روستایی، یکهزار و ۳۴۳ کیلومتر است که ۱,۵۴ درصد از راه های کشور را به خود اختصاص داده است.

اکنون ۱۶۶ کیلومتر بزرگراه، ۴۳۲ کیلومتر راه اصلی و ۷۴۵ کیلومتر راه فرعی در این استان وجود دارد.

طول راه های روستایی استان هم چهار هزار و ۶۵۴ کیلومتر است که ۳,۶ درصد از راه های روستایی کشور را دارد و در رتبه ۱۳ استان های کشور قرار گرفته است.

طول راه های شریانی استان ۶۳۷ کیلومتر است که ۱,۸ از راه های شریانی کشور را به خود اختصاص داده است.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha