بیش از هشت میلیون دلار کالای غیر نفتی از محلات صادر شد

خمین - ایرنا - رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت محلات گفت: هشت میلیون و ۲۳۴ هزار دلار کالای غیرنفتی در سال جاری از محلات به خارج از کشور صادر شده که عمده این محموله‌ها گل و گیاه زینتی، دوده و پارافین صنعتی، ماهیان زینتی و عایق رطوبتی بوده است.

«محمد جمالعباسی» روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود:محموله‌های صادراتی این شهرستان به کشورهای افغانستان، عراق، ترکیه، هند، امارات، پاکستان، رومانی و کویت ارسال شده است.
وی اظهار داشت: ۱۳۹هزار و  ۹۰۰قطعه انواع ماهیان زینتی به ارزش ۱۵۰هزار و ۷۱۹ دلار بخشی از صادرات این شهرستان را در سال جاری تشکیل می‌دهد.
جمالعباسی بیان کرد: ۴۷ میلیون دلار گل و گیاهان زینتی به شکل غیرمستقیم و از طریق بازارچه‌های محلی امسال از این شهرستان صادر شد.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت محلات اظهار داشت: سه هزار و ۴۸۰ تن دوده صنعتی نیز با ارزش سه میلیون و ۳۵۱ هزار دلار به شکل مستقیم از این شهرستان به خارج کشور صادر شد.
جمالعباسی گفت: ۱۹۴ تن عایق رطوبتی به ارزش ۲۶۰ هزار و ۹۷۴دلار، ۴۴ تن پارافین صنعتی به ارزش ۳۳ هزار دلار نیز از محلات به کشورهای هدف صادر شده است.
وی با بیان اینکه این میزان صادرات با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا انجام شده، بیان کرد: محلات بزرگترین شهرستان کشور از لحاظ سطح زیر کشت و تولید گل و گیاه زینتی است.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت محلات با بیان اینکه این شهرستان قطب اصلی پرورش ماهیان زینتی در کشور است، افزود: محلات رتبه نخست در تنوع گونه‌های ماهیان زینتی و رتبه دوم تولید این نوع ماهیان را در کشور دارد.
شهرستان محلات با ۵۵ هزار نفر جمعیت از توابع استان مرکزی است که در فاصله ۱۰۵ کیلومتری اراک واقع شده و قطب تولید سنگ نما، ماهی و گل و گیاه زینتی کشور محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha