۹.۲ میلیارد ریال کالای قاچاق در مرزهای آذربایجان‌غربی کشف شد

ارومیه- ایرنا- فرمانده مرزبانی آذربایجان‌غربی گفت: ۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال کالای قاچاق با تلاش مرزبانان در مرزهای این استان کشف و ضبط شد.

سردار یحیی حسین‌خانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مرزبانان این فرماندهی در مرزهای استان با اشراف اطلاعاتی و گشت زنی در سطح حوزه، با استفاده از شگردهای خاص عملیاتی،  قاچاقچیان را در دستیابی به اهداف شوم ناکام گذاشتند.

وی افزود: مرزبانان در این عملیات‌ موفق شدند، ۳ هزار و ۱۶ عدد انواع لوازم کادویی آشپزخانه شامل ۱۱۶ نوع اقلام آشپزخانه، ۳۱ دستگاه انواع کالای برقی و یک هزار و ۲۰۰ عدد انواع ملاقه سوپ خوری را از قاچاقچیان کشف کنند.

فرمانده مرزبانی آذربایجان غربی با بیان اینکه در این راستا ۲ قاچاقچی دستگیر و  ۲دستگاه خودرو نیز توقیف شد، افزود: کارشناسان ارزش ریالی اقلام کشف شده را ۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال برآورد کردند.

وی با اشاره به پیامدهای زیان‌بار اقتصادی قاچاق، بیان کرد: مرزبانان در راستای کنترل نوار مرز و مقابله و مبارزه با جرایم و تخلفات مرزی از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند کرد.

طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در آذربایجان‌غربی حدود ۹۶۷ کیلومتر است؛ این استان از طرف شمال ۱۴۹ کیلومتر مرز آبی از طریق رودخانه ارس با نخجوان، از طرف شمال و مغرب ۵۶۶ کیلومتر مرز خاکی با کشور ترکیه و از طرف غرب ۲۵۲ کیلومتر مرز خاکی با کشور عراق دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha