حماس سفر وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به مغرب را محکوم کرد

تهران- ایرنا- جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) روز چهارشنبه سفر «بنی گانتس» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به مغرب را محکوم کرد.

به گزارش ایرنا، «اسماعیل رضوان» از رهبران حماس، مردم آزاده مغرب و احزاب ملی این کشور را که به سفر این مقام صهیونیستی اعتراض کردند، تحسین کرد.

وی همچنین بر لزوم پیگرد قضایی بنی گانتس و تحویل او به داداگاه لاهه به دلیل جنایت جنگی و جنایت‌های ضد بشری علیه ملت فلسطین تأکید کرد.

این مقام حماس افزود: همچنین از رژیم‌هایی که روابط خود را با رژیم صهیونیستی عادی کردند خواست تا روابط خود را با این رژیم قطع کنند؛ چرا که اقدام آنها خیانت به ملت فلسطین است و رژیم اشغالگر برای جنایت‌های بیشتر علیه ملت فلسطین تشویق می‌کند.

رضوان اضافه کرد، عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی مشروعیتی به این رژیم نخواهد بخشید و اشغالگران دشمن شماره یک امت اسلامی باقی خواهند ماند و فلسطین به پایتختی قدس مساله محوری امت اسلامی است.  

«بنی گانتس» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی سه شنبه شب - در سایه واکنش‌های خشمگین مردمی و سیاسی - در اولین سفر در نوع خود وارد مغرب شد. گانتس اولین وزیر جنگ رژیم صهیونیستی بوده که در سفری رسمی وارد مغرب شده است.

از سوی دیگر شهروندان مغربی و نهادهای مردم نهاد و حامی ملت فلسطین در این کشور خشم خود را نسبت به سفر وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به مغرب ابراز و عادی سازی روابط با این رژیم را محکوم کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha