اعتبارات فرهنگی قم بسیار اندک است

قم ـ ایرنا ـ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: اعتبارات و بودجه های فرهنگی قم بسیار اندک است و مسؤولان در سطح ملی و استانی باید برای افزایش آن اهتمام داشته باشند.

سید موسی حسینی کاشانی عصر چهارشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان قم گفت: اعتبارات فرهنگی قم باید بر اساس نظرات و مصوبات شورا توزیع شده و بتواند در راستای اهداف و سیاست های کلان فرهنگی استان اختصاص یابد.

وی با بیان اینکه باید از کارآیی و تأثیرگذاری برنامه ها و اقدامات فرهنگی، ارزیابی دقیق و مشخصی داشته باشیم، خاطرنشان کرد: بخشی از اعتبارات فرهنگی در بخش های عمرانی هزینه می شود که دیربازده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با بیان اینکه برای رصد مستمر و دقیق مسائل فرهنگی، نیازمند طرح های پژوهشی مناسب هستیم، اظهار داشت: بودجه های پژوهشی تجمیع شده است و ما از مسؤولان امر می خواهیم که همه ساله تعدادی از پژوهش ها را متناسب با نیازها و اولویت های فرهنگی استان تعریف کنند.

وی با اشاره به سقوط یک پله ای استان قم در سرانه کتابخوانی و قرار گرفتن در رتبه دوم پس از استان یزد، بر ضرورت توجه به این مسأله تأکید کرد و گفت: دستگاه های اجرایی در زمینه واکسیناسیون کرونا نیز باید اقدامات فرهنگی بیشتری انجام دهند.

حسینی کاشانی در پایان از معرفی خانم خزعلی به عنوان نماینده شورای فرهنگ عمومی کشور در شورای فرهنگ عمومی استان قم، حضور دبیران شورای فرهنگ عمومی استان ها در همه جلسات شورای فرهنگ عمومی کشور به صورت وبینار و همچنین انتخاب مدیر خانه مطبوعات استان به عنوان عضو اصلی شورای فرهنگ عمومی استان  خبر داد.

دویست و دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان قم با حضور آیت الله سعیدی نماینده ولی فقیه در استان، حجت الاسلام ذوالنوری نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران و رؤسای دستگاههای اجرایی در سالن همایش های شهید آوینی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم برگزار شد./

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha