تفویض اختیار به استان‌ها در گره گشایی از بسیاری مشکلات موثر است

یاسوج- ایرنا- استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه تفویض اختیار به استانها گره گشایی بسیاری از مشکلات است گفت: سیاست دولت در بحث بودجه تفویض اختیار به استان هاست که زیر نظر استاندار و شورای برنامه ریزی هر استان در خصوص اعتبارات تصمیم گیری شود.

به گزارش ایرنا ، سید علی احمد زاده شامگاه چهارشنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: تفویض اختیار به استان ها قطعی بوده و تلاش شده بودجه استانی با محوریت اختیار عمل بیشتر استانداران در نظر گرفته شود.

به گفته استاندار  اعتبارات ملی که در مرکز برای استانها تصمیم گیری می شود معنایی ندارد و دلیلی هم نیست که عده ای در تهران بدون شناخت برای پروژه های استانی و شهرستانی تصمیم گیری کنند.

احمد زاده اظهار داشت: معتقدیم واگذاری اختیارات بیشتر به استانها که رویکرد دولت سیزدهم هم هست می‌تواند در امر اجرای طرح ها و پروژه‌ها سرعت ایجاد کند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: با بازدیدهای میدانی که  طی یک کاه گذشته ز نقاط غیر برخوردار استان در قالب سفرهای شهرستانی انجام دادیم برخی مشکلات زیربنایی این مناطق احصا شد و با رایزنی های انجام گرفته با وزارتخانه ها ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبارات مازاد بر سفر ریاست جمهوری برای حوزه راه و آب اختصاص داده شد.

احمد زاده تصریح کرد: تمامی شهرستان های محروم در این دو حوزه دیده شده اند و برای نمونه فقط ۴۰ میلیارد تومان برای سیلاب و کلوار گذاشته شده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص مصوبات کارگروه زیربنایی توسعه روستایی، عشایری، شهری و آمایش سرزمینی نیز ، عنوان کرد: اجرای طرح های گردشگری توجیه اقتصادی لازم را داشته باشند و همه جنبه ها دیده شود. 

وی تاکید کرد: واگذاری زمین های دولتی به اجرا کنندگان طرح طبق شرایط مشخص باشد و وسواس و دقت لازم برای واگذاری زمین های ملی در نظر گرفته شود.

استاندار کهگیلویه و بوبراحمد تاکید کرد: مدیران پای کار باشند تا کار به جایی نکشد که دستگاه های نظارتی بخواهند ورود کنند.

احمد زاده عنوان کرد: پول و تسهیلات در بیشتر موارد در جای خود هزینه نشده و هدر رفته است زیرا به تولید و اشتغال منجر نشده است.

تاکید بر تدوین طرح جامع گردشگری و استقبال از سرمایه گذاران 

وی با اشاره به طرح جامع گردشگری استان نیز، گفت: این طرح باید تا پایان بهمن ماه تحویل استان داده شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: باید دست سرمایه گذار را بوسید و انگیزه برای سرمایه گذاران در استان ایجاد شود.   

اختصاص ۴۹۶میلیاردتومان اعتبار محرومیت زدایی 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: در سالجاری ۴۹۶ میلیارد تومان اعتبار برای طرحهای محرومیت زدایی کهگیلویه وبویراحمد اختصاص یافته است.

علی شهابی نسب ادامه داد: این اعتبار در قالب ۱۹۹ طرح محرومیت زدایی در حوزه بهداشت، آب، راه، آبخیزداری، بهداشت هزینه خواهد شد.

 رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در زمینه بهداشت ۳۸ میلیارد تومان، آب ۲۰۰ میلیارد تومان، راه ۱۹۴ میلیارد تومان، آبخیزداری ۱۹ میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha