هواشناسی: مه شدید صبحگاهی گلستان را فرا می‌گیرد

گرگان- ایرنا- مدیرکل هواشناسی گلستان با اشاره به ورود سامانه ناپایدار جوی از فردا پنجشنبه به استان و بارش خفیف برف و باران گفت:‌ اهالی مناطق دشتی و کوهپایه‌ای گلستان مه آلودگی شدید صبحگاهی را تجربه خواهند کرد.

نور بخش داداشی شامگاه روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود :‌ در مدت زمان فعالیت این سامانه، شعاع دید در جاده های گلستان به ویژه در اوایل صبح کاهش می یابد که ضرورت دارد رانندگان موارد ایمنی را بیشتر رعایت کنند.

وی اظهار داشت: ساکنان گلستان از عصر فردا کاهش ۱۰ درجه ای دما را تجربه خواهند کرد به نحوی که بیشینه دمای هوا از ۲۰ درجه در روزهای اخیر به ۱۰ درجه کاهش خواهد یافت.

به گفته وی در مناطق کوهستانی گلستان باران تا سقف حداکثر ۱۰ میلیمتر خواهد بارید و در سایر نقاط هم بارش باران به صورت رگباری و پراکنده محتمل است.

داداشی بیان کرد : احتمال بارش برف در ارتفاعات بالای سه هزار متر استان در شامگاه پنجشنبه محتمل است و ضرورت دارد کوهنوردان از صعود به قلل استان پرهیز کنند.

مدیرکل هواشناسی گلستان به شرح گزارشی در خصوص وضعیت آب و هوایی آبان پرداخت و گفت: در آبان  ۱۴۰۰ میانگین بارش استان ۳۱.۶ میلیمتر بود که این مقدار نشان می دهد ۲۵ درصد نسبت به متوسط  این ماه کاهش بارش رخ داده است.

به گفته داداشی بیشترین میزان بارش در بین شهرهای استان در کردکوی ۷۴ میلیمتر و کمترین میزان بارش به‌مقدار ۱۰.۳ میلیمتر در شهر اینچه برون بارید.

استان گلستان با گستره افزون بر ۲۰ هزار کیلومتر مربع و برخورداری از هفت اقلیم آب و هوایی، ۲۸ مرکز باران سنجی برخط و ۱۴۰ مرکز ایستگاه هواشناسی دارد.

گلستان از جنوب با سمنان، از شرق با خراسان شمالی، از غرب با مازندران و از شمال با ترکمنستان همسایه است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha