واکنش فدراسیون فوتبال به منع حضور خارجی‌های استقلال در دیدار با گل‌گهر

تهران- ایرنا- سخنگوی فدراسیون فوتبال در مورد صادر نشدن مجوز برای دو بازیکن تیم استقلال گفت: به دلیل ارائه نشدن ضمانت‌های لازم از سوی باشگاه استقلال و باتوجه به پایان مهلت اعلام‌شده، امکان استفاده از دو بازیکن خارجی استقلال در هفته ششم لیگ برتر وجود نداشت.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، حسین شریفی با اشاره به این موضوع اظهار داشت: فدراسیون فوتبال برای مراقبت از باشگاه‌ها و این که پرونده روی پرونده انباشته نشود، در پایان فصل گذشته قوانینی را وضع کرد و این قانون نیز مربوط به امروز و دیروز نیست و از سویی به همه باشگاه ها نیز ابلاغ شده بود که اگر قرار است بازیکن خارجی بگیرند باید ضمانت‌نامه های لازم را ارائه بدهند.

وی ادامه داد: این قانون در پایان فصل گذشته مطرح و در هیات رئیسه نیز مصوب شد؛ با تمام این هشدارها، بازهم سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال نهایت همکاری را کرد و برای یک یا دو بازی، به باشگاه استقلال اجازه داد تا ضمانت‌نامه را آماده کند اما متاسفانه این امر محقق نشد و امروز همان مرجعی که این فرصت را در اختیار باشگاه استقلال قرار داده بود، در راستای اجرای قانون، آن را لغو کرد. 

سخنگوی فدراسیون فوتبال از مدیران عامل باشگاه های فوتبال خواست تا هواداران را برابر فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ قرار ندهند زیرا خود باشگاه ها از زمان ارائه ضمانت نامه عدول کرده اند. 

در دیداری حساس از هفته ششم لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های ایران، عصر امروز گل‌گهر سیرجان پذیرای تیم استقلال تهران بود که این بازی گلی در برنداشت؛ در فاصله یک ساعت تا شروع این بازی، ناظر دیدار از حضور «کوین یامگا» و «رودی ژستد» بازیکنان خارجی استقلال در زمین جلوگیری کرد و این اقدام اعتراض شدید مجیدی را به همراه داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha