آیت‌الله جوادی آملی خواستار انعکاس دغدغه‌های مردم در صداوسیما شد

قم ـ ایرنا ـ آیت‌الله عبدالله جوادی آملی از مراجع تقلید، با اشاره به رسالت‌های فرهنگی و اجتماعی سازمان صدا و سیما، خواستار توجه هر چه بیشتر برنامه‌های این سازمان به انعکاس مشکلات مردم و دغدغه‌های آنان به ویژه در بخش معیشت و اقتصاد شد.

به گزارش عصر چهارشنبه ایرنا از مرکز خبر حوزه، وی ‌امروز در دیدار پیمان جبلی رییس صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: فرهنگِ دین به ما می‌گوید؛ همین زنجیری که در روز عاشورای حسینی(ع) وسیله عزاداری است، باید از روز یازدهم وسیله بستن دست دزدان و متخلفان باشد، این‌چنین فرهنگی باید به وسیله صدا و سیما اشاعه یابد. 

وی تاکید کرد: نباید انتظار داشت با چند برنامه طنز، جامعه شاداب و بانشاط شود، باید بدانیم جامعه گرسنه با برنامه طنز شاداب نمی شود، گرچه وجود این برنامه‌ها مانعی ندارد، لکن اگر مشکلات اساسی مردم برطرف شود، قطعا امید و نشاط به جامعه باز خواهد گشت.

وی خاطرنشان کرد: باید مردم را با عمل، امیدوار کنید نه با حرف، حرف بی عمل نتیجه ای جز ناامیدی جامعه در پی ندارد، هرگز بدون تفکر، کاری را شروع نکنید و همواره خود را امانتدار مردم بدانید.

این مرجع تقلید همچنین اظهار داشت: این مملکت به لطف الهی همه چیز دارد، با وجود این همه منابع و سرمایه های مادی و معنوی فراوانی که در این کشور وجود دارد، مردم را کمیته امدادی اداره کردن ننگ است!

وی در بخش دیگر سخنان خود، با اشاره به ایثارگری و خون های پاک شهدا برای حفظ اسلام و کشور گفت: شهدا زنده‌اند و از خدا روزی دریافت می‌کنند و با خدا گفت‌وگو دارند، همان‌طور که ما با خدا حرف می‌زنیم، در سوره مبارکه «آل ‌عمران» دارد که شهدا به خداوند عرضه می دارند (یسْتَبْشِرُونَ)؛ یعنی مرتّب از خدا سوال می‌کنند؛ مژده بدهید، شیعیان ما در کجا هستند؟ در چه راهی هستند؟ تا کجا هستند؟ (وَ یسْتَبْشِرُونَ بِالَّذِینَ لَمْ یلْحَقُوا بِهِم) این‌ها که راهی راه ما هستند، الان کجایند؟ کمک هم می‌خواهند؟ (الَّذِینَ لَمْ یلْحَقُوا)؛ یعنی کسانی که راه افتاده اند؛ اما هنوز نرسیدند. ما هم در تعبیرات فارسی چنین تعبیری داریم می‌گوییم؛ این‌ها هنوز نرسیدند؛ یعنی در بین راه هستند؛ شهدا به خدای سبحان می‌گویند؛ به آن‌هایی که در راه هستند، کمک کن که رسیدن آنان تسریع بشود، موانعشان برطرف شود، زودتر به مقصد برسند، آن‌ها می‌خواهند عالم بشوند، کامل بشوند، فاضل بشوند، سعادتمند بشوند، زودتر به مقصد برسند: (وَ یسْتَبْشِرُونَ بِالَّذِینَ لَمْ یلْحَقُوا بِهِم)؛ یعنی مرتّب می‌گویند؛ خدایا مژده بده! این‌ها کجا هستند؟ چقدر مانده است، به ما برسند؟ این مطلب در واقع، یعنی وظیفه ما این است که در راه شهدا باشیم و آن‌ها از ما چنین انتظار و طلبی دارند.

در ابتدای این دیدار جبلی نیز در سخنانی به بیان کلیاتی از برنامه ها و رویکردهای جدید این سازمان پرداخت.

پیمان جبلی رییس صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، امروز با سفر به شهر قم با تعدادی از مراجع تقلید و علمای حوزه علمیه دیدار و گفت‌وگو کرد./

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha