صدا و سیما بازتاب‌دهنده مشکلات مردم باشد

قم ـ ایرنا ـ آیت‌الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید، با اشاره به مشکلات موجود در جامعه گفت: صدا و سیما باید مشکلات و کمبودهای موجود در جامعه را به شکل صحیح بازتاب دهد.

به گزارش عصر چهارشنبه از مرکز خبر حوزه، وی ‌امروز در دیدار پیمان جبلی رییس صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران افزود: متاسفانه امروز شاهد سختی معیشت مردم هستیم که باید مسئولان برای رفع این مشکلات کوشش کنند.

وی در بخش دیگر سخنان خود، با اشاره به آیه ۱۰۴ سوره آل ‌عمران گفت: قرآن مسلمانان را گروهی یاد کرده که کارشان دعوت به خیر و اعمال صالح و آبادی زمین و امر به معروف و نهی از منکر است که فلاح و رستگاری نصیب آنان می‌شود.

وی با اشاره به جریان تمدن سازی اسلام افزود: در زمان معاصر فقیه فرزانه ای چون امام خمینی(ره) برای احیای اسلام به پا خاست و تمام نگاه ها را متوجه انقلاب اسلامی و مردم مسلمان ایران کرد.

وی ادامه داد: هر چند استکبار جهانی به رهبری آمریکا در این مدت هر روز فتنه ای تازه علیه انقلاب به راه انداختند، اما به توفیق پروردگار قلوب مستضعفان جهان و مردم آزاده هر روز متوجه این نظام شد و انقلاب اسلامی تمامی مرزها را در نوردید و امید تازه ای در میان محرومان و مستضعفان جهان ایجاد کرد.

این مرجع تقلید با بیان اقدام‌های فراوانی که در دوران انقلاب صورت گرفته است، گفت: باید خدمات و کارهای فراوانی که از آغاز انقلاب در حوزه های گوناگون صورت گرفته است، برای مردم بازگو شود تا مردم بدانند که چه کاری هایی صورت گرفته و انقلاب چه خدمات ارزنده ای انجام داده است.

وی گفت: امروز شبکه های بیگانه با تبلیغات فراوان سعی در تخریب وجهه نظام مقدس ایران دارند، ولی متاسفانه شاهد پیام های تبلیغات بسیار زیاد در صدا و سیما هستیم که باید برای این چاره ای اندیشید.

وی با بیان دشمنی دیرینه آمریکا و صهیونیسم با اسلام و مسلمانان گفت: متاسفانه امروز شاهد اوضاع مسلمانان در یمن، سوریه، عراق، لبنان، بحرین و افغانستان هستیم که با نقشه کشی آمریکا و پول های عربستان سعودی، توسط اسراییل اجرا می شود، این موضوعات را صدا و سیما نه تنها برای مردم ایران بلکه باید برای تمامی ملت های مسلمان در خارج از ایران نیز بازگو کند و روشن سازد.

پیمان جبلی رییس صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، امروز با سفر به شهر قم با تعدادی از مراجع تقلید و علمای حوزه علمیه دیدار و گفت‌وگو کرد./

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha