خزعلی: نقش زنان در دفاع مقدس در آثار هنری مغفول مانده است

تهران - ایرنا - معاون رییس جمهوری در امور زنان وخانواده با تاکید بر اینکه نویسندگان عرصه ادبیات مقاومت و دفاع مقدس با فکر، قلم و زیبایی اندیشه قدم‌های بزرگ و استواری برداشته‌اند، گفت: در مورد نقش زنان در دفاع مقدس، در بستر آثار هنری، فیلم و کلیپ و موارد دیگر، کم کار شده و این موضوع مغفول مانده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، انسیه خزعلی روز چهارشنبه در نشست تجلیل از نویسندگان عرصه ادبیات مقاومت و دفاع مقدس که در دفتر معاونت برگزار شد، با تاکید بر اینکه نویسندگان عرصه ادبیات مقاومت و دفاع مقدس با فکر، قلم، زیبایی اندیشه، قدم ها، صبر و حضور خود در جبهه و جنگ حرکت بزرگ و استواری انجام داده اند، خاطرنشان کرد: ‌بعدها هم با پایداری و ماندگاری در این راه، این حرکت و شهدا را جاودانه کردند.

وی خاطرنشان کرد: هدف از این جلسه، علاوه بر قدردانی زحمات این نویسندگان و شنیدن ناگفته های شما، این است که به یاد بیاوریم وقتی روی این صندلی و منصب نشسته ایم، چه پشتوانه و چه خون ها و چه قدم ها و چه قلم ها در این مسیر حرکت کرده تا به اینجا رسیدیم.

معاون رییس جمهوری تصریح کرد: شنوای سخنان شما هستیم تا ببینیم برای جاودانه تر و جاری شدن این خون در نسل جوان و نسل آینده چه می توان کرد تا عزت و پایداری را در ایران اسلامی نهادینه کنند.

خزعلی تاکید کرد: بخشی از سیاست های معاونت زنان هم گام برداشتن در این مسیر است که از شما بزرگواران برای زنده نگهداشتن آثار دفاع مقدس و مقاومت درخواست یاری داریم. 

معاون رییس جمهوری با یادآوری خاطره ای از جنگ ۳۳ روزه حزب الله لبنان با اسراییل و ماندگاری این مقاومت در بین نسل جوان تصریح کرد: نویسندگان دفاع مقدس و مقاومت هم این حرکت را در جامعه ایجاد و این ماندگاری را منتشر کردند؛ اگر شهدا تاریخ نگاشتند و نقطه های تغییر زندگی را ثبت کردند شما آن را به زبانی که جوانان احساس کردند، انتشار دادید.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha